У міжсезоння мисливці складають іспити

мисливець

– Щоб влитися в новий колектив на роботі, мусив стати мисливцем. Там це, ніби ритуал. Мучився з отриманням дозволу кілька місяців. Поки все поробив, то вже й відпала охота до того полювання, – згадує Сергій Шклярук із міста Дубно Рівненської області.

Щоб не бути браконьєром і мати право ходити полювати, потрібно отримати спеціальне мисливське посвідчення. Цей документ видають у відділах Державного агентства лісових ресурсів. Посвідчення мисливця можна отримати з 18-річного віку. Хоча користуватися вогнепальною зброєю дозволяється лише з 21 року, а нарізною – із 25 років.

– Через таку різницю у віці немає сенсу починати тяганину з документами у 18 років. Краще вивчати правила та закони й тільки через 7 років піти на полювання, – каже чоловік.

Для отримання посвідчення потрібно скласти іспит. Достатньо відповісти на 19 із 24 запитань комп’ютерного тесту про техніку безпеки під час полювання, знання законів і природознавства. Також потрібен дозвіл на купівлю зброї. Його видають у дозвільному відділі обласних відділів МВС. До заяви треба додати медичну довідку за формою №127/0 з місцевої поліклініки. Також має бути довідка про вивчення правил поводження зі зброєю. Пройти навчання і скласти цей іспит можна в спеціальних тирах. Насамкінець додати довідку-підтвердження того, що майбутній власник зброї не перебуває на обліку у психо– та наркодиспансерах.

– Раніше ще потрібна була довідка про відсутність судимості. Зараз вже не треба, просто робиться запит, – продовжує мисливець.

До отриманих документів майбутні мисливці додають ксерокопії паспорта та 4 фотографії розміром 3 на 4 см. Після подання всіх документів у дозвільний відділ чекати потрібно майже місяць. Отриманий дозвіл на купівлю зброї дійсний 3 місяці. Упродовж цього часу треба встигнути її купити й зареєструвати, щоб отримати дозвіл на право зберігання та носіння мисливської рушниці. Кожні 3 роки його необхідно поновлювати й знову проходити всі необхідні експертизи. Але отримання дозволу на зброю й посвідчення мисливця ще не дає права на полювання. Ще потрібно взяти відстрілочну картку.

– Щоб зменшити втрати дичини, відстрілочні карти в першу чергу видають мисливцям, котрі мають мисливських собак. Вони шукають підстрілену птаху чи то з води, чи з болота, що не може зробити сам мисливець, – розповідає Максим Шклярук. – На кожну собаку теж має бути документ – паспорт.
Картка відстрілу пернатої дичини для одноразового полювання коштує майже 100 гривень, а сезонного – 250. Для пушного звіра – зайця, лисиці, єнотовидного собаки картка відстрілу на день обійдеться понад 100 гривень, сезонна – 350. Вполювати дикого кабана коштує майже 3 тисячі гривень. Картка дійсна від відкриття сезону із серпня до закриття весняного полювання наступного року.

Ігор БОРОЗДЮК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.