Мотокосу вибирають під розмір косовища

мотокоса

– Найкраще вибирати швейцарську або німецьку мотокосу. Прослужить довго, але й коштує від 8 тисяч гривень. Є хороші китайського виробництва, а є й погані німецькі. Треба обирати за потужністю, – пояснює Олексій Семенець, головний механік Київзеленбуду в Деснянському районі столиці.

Чоловік слідкує за новинками міні-техніки. Спеціалізується на ній, бо доводиться закуповувати для обробітку невеликих площ – парків, алей, клумб.
– Якщо у дворі є живлення, то можна обирати електричну модель. Коли ж треба косити за ворітьми, куди не дістає шнур, то краще підійде бензинова. Бензинові до того ж потужніші, ніж електричні. Хоч і на руки важчі, – уточнює фахівець. – Електричною косою легше користуватися. Натиснув на кнопку й усе. У бензиновій треба заводити підсос, коли заглохне, прогазувати, і тоді вона починає працювати.

У бензокосі є два бачки: для бензину, розмішаного з мастилом, і мастила для змащування цапфи. В електричній один – для змащування. У бак бензинової вміщається 1 л бензину, вона має потужність 3,1 кВт. Важить 9 кг, а електрична 6,5 кг. Хоча й має меншу потужність – 1,4 кВт. Якщо затуплюються ножі коси, їх гострять спеціальними напилками. На ножах є стрілки, паралельно яким треба робити заточування.

– Найпопулярнішими є бензинові мотокоси. Ними зручно косити й під хатою, і в кінці городу. Хоча й коштують на третину дорожче, ніж електричні, – розповідає Світлана Левицька зі Львова, консультант магазину з продажу мотокіс. – Цього року найчастіше цікавляться мотокосами хорватської фірми Лімекс. Бензинова коштує 2,5 тисячі гривень, а електрична – 1,7 тисячі. Гарно косить молоду траву й старішу, суху. У ній є система легкий старт. Для того, щоб завелася, треба різко смикнути за ручний стартер – трос.
Перше, на що потрібно звертати увагу при виборі мотокоси, це тип ріжучого інструмента. Для косіння трави та бур’янів підійде коса з натягнутою нейлоновою волосінню. Якщо ж потрібно ще й зрізувати кущі чи очерет, краще купувати з металевими ножами.

– Для вибору потужності коси треба знати розмір ділянки. Для невеликої вистачить потужності до 1 кВт. Є коси з нижнім і верхнім розташуванням двигуна. Оснащена нижнім має потужність 500 Вт і косить траву не довше 15 хвилин. Моделі з верхнім розташуванням двигуна – до 1000 Вт. Ними можна користуватися безперервно довше. Чим більша потужність двигуна, тим довше пристрій може працювати без перерви, – уточнює консультант.

Двигуни внутрішнього згоряння бувають двотактні та чотиритактні. Чотиритактні зараз популярніші, хоч і важать більше, але вони потужніші. До того ж тихіше працюють і менше вібрують, що дуже тішить людей. Під час купівлі треба перевіряти, щоб у комплекті був спеціальний пояс. Ним мотокоса кріпиться до тіла й полегшує вагу пристрою.

Анатолій ПОЛІЩУК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.