Суниця Флер дає ягоди з півдолоні

sunycja.jpg

– До посадки садової суниці треба братися в першій половині травня. Тоді вже стане тепла погода й саджанець краще вкорениться, – говорить Микола Єгоров із села Малі Будища Гадяцького району Полтавської області. – Найбільша помилка при вирощуванні суниці – загущення насаджень. Люди жаліють городньої площі, а потім чекають на щедрий врожай. За неправильної посадки та догляду вже не важливо, який сорт купили.

Чоловік займається вирощуванням суниці понад 10 років. Садить на сонячне місце, підживлене восени перегноєм. Весною вже краще не додавати, особливо свіжий гній. Добре, щоб перед суницею росли гірчиця, морква, петрушка, селера, жито чи пшениця. Якщо була картопля або помідори, ягоду може вразити фітофтора. Поганою попередницею є капуста. Вона забирає з ґрунту всі поживні речовини. А з люцерни на садову суницю може напасти довгоносик, який виїдає цвіт. Ягоди не зав’яжуться.

– Якщо купили суницю, але немає як відразу її посадити, то обгорніть коріння мокрою ганчіркою та целофаном. Додайте всередину мокрий перегній, землю або тирсу і покладіть в прохолодне місце, – радить господар.

Перед посадкою розсаду замочує на 2 години в препараті Антихрущ. Він захищає суницю від багатьох шкідників і має низьку токсичність.
– Цей засіб потрібен не тільки для саджанців, а й для дорослих рослин. Однієї обробки вистачає на цілий сезон. Розвести в 5 л води 15 мл препарату й полити ягідник. На кущ йде 200 мл цього розчину. Він повинен бути малинового кольору, – уточнює садівник.

На розсаді залишає 2-3 листки, а інші зрізує. Корінці вкорочує на третину довжини. Рядки суниці робить на відстані 50 см. Викопує ямки завглибшки 10 см на відстані 30-40 см. У кожну кладе 1 ст. л. попелу, в якому багато калію. Від нього ягода солодша. Загортає землею й поливає по 0,5 л води на кущ. Перший тиждень суницю поливає щодня.

– Ділянку обов’язково треба замульчувати на 3-5 сантиметрів. Зберігатиметься волога та зменшиться кількість бур’янів, – розповідає господар.
Якщо молоді саджанці починають цвісти, весь цвіт зрізує. Кущ має набратися сил. Тоді дасть щедрий урожай наступного року.

– Підживити рослини можна через два тижні після посадки, коли вони вкореняться і підуть у ріст, – каже Микола Єгоров.

Для профілактики грибкових хвороб та проти шкідників суницю обробляє препаратом Хорус. Розводить його 3 г в 10 л води. Цього розчину вистачає для обробки 1 сотки землі.

Суниця виростає великою, якщо раз на 3-4 роки її омолоджувати. Інакше втрачається сортова особливість. Щороку навесні обрізує старі листки. А також підживлює перед цвітінням розчином курячого посліду. Розводить його одну частину в 20 частинах води. На один кущ потрібно 1 л добрива.

– Новинка цього сезону – ранній сорт садової суниці Флер голландської селекції. Дає ягоди втричі більші за 5-копійчану монету. Десь із півдолоні. Цвісти починає наступного року в середині травня, і через два тижні дозріває перший урожай, – розповідає чоловік.
Сорт стійкий до морозів і грибкових захворювань і добре переносить затяжну дощову погоду. Ягоди подовжено-конічної форми важать 40-50 г. Дозрівають усі одночасно.

Ігор БОРОЗДЮК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.