Оленку волохату ловлять на воду з перцем

rutava-buba-slikab_rgb.jpg

Оленка волохата – летюча комаха, яка атакує весняні сади, як колорадські жуки картоплю. Узимку шкідник ховається в ґрунті, а за температури вище 14 градусів вибирається на поверхню. Пошкоджує цвіт перших квітів, а потім фруктових дерев та ягідників. Виїдає тичинки й маточку, залишаючи сад без урожаю. Коли відцвітають плодові, оленка перелітає на ріпак, гірчицю, баштанні культури, горох, жито, просо, пшеницю, кукурудзу, соняшник. Їсть навіть отруйний жовтий рододендрон. У похмурі дні, під час дощу й на ніч комахи ховаються в землю, тому якщо вранці чи під вечір заглянути в сад, може здатися, що шкідників не стало.

– Позбутися оленки дуже важко, бо немає системного підходу на державному рівні. В європейських країнах є спеціальна служба, яка контролює процес застосування пестицидів, інсектицидів, добрив. У певний час сповіщаються всі господарі про те, що необхідно застосувати той чи інший препарат, і всі це роблять. І вже не може бути такого, що сусід вчасно не покропив сад чи город і його шкідники перелетіли до вас, – каже Василь Прилипко, садівник із села Оляниця Тростянецького району на Вінниччині.

Оленка лютує в період активності бджіл, тому Василь Прилипко радить обробляти дерева безпечними для них препаратами – Каліпсо, Моспілан і Маврік у дозах, які рекомендує виробник. Та навіть ці інсектициди краще вносити вранці – до вильоту бджіл або ж під вечір – коли вони вже не літають. Шкідник летить на синій колір. Тому для приманки в саду ставлять таз синього кольору й наливають води. Для надійності у воду можна додати перцю. Якщо комах у саду небагато – їх збирають. Хороші помічники в боротьбі проти комах-шкідників – шпаки й інші птахи. Також не варто скошувати в саду чи поблизу нього кульбабу. Шкідник зосереджується на ній й менше летить на фруктові дерева.

Оксана ГАЙСИН

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.