Що робити, якщо ви пошкодили машину через розбиті дороги

badroad.jpg

Біля села дуже розбита дорога. Автомобілі пробивають колеса, обдирають бампери. Як захистити своє право на безпечне користування дорогами, адже постійно плачу збори на їхній ремонт?

Якщо ви пошкодили машину через розбиті дороги, то маєте право відшкодовувати втрати в суді. Для цього потрібно правильно оформити документи й зафіксувати пошкодження.

Зупиніться, увімкніть «аварійний» сигнал і встановіть знак аварійної зупинки. У жодному разі не переміщати автомобіль. Після цього зафіксуйте на ваш телефон, смартфон чи інший засіб відео та фото відрізка дороги, на якому сталося пошкодження. Зокрема, зверніть увагу, чи є на проміжку, яким ви їхали, дорожній знак «Погана дорога» чи «Увага», зафіксуйте пошкодження автомобіля, відсутність огорожі навколо ями. Зробіть світлину, на якій видно чітку прив’язку, де сталася пригода – видимі дорожні знаки, таблички, ознаки місцевості, будинки, щоб по них можна було чітко визначити, що це ваша машина на тому місці.

Добре забезпечити кількох свідків, записати їхні мобільні телефони та імена. Краще, якщо буде свідок, який підтвердить, що на вказаному місці, де пошкоджено вашу машину, яма вже тривалий час не засипана.

Після цього викликайте поліцію. Зважайте, що до відповідальності можна притягнути осіб, які відповідальні за утримання дороги за умови, якщо ви як водій своїми діями не спричинили попадання в яму – не перевищували швидкості, мали справне авто тощо. Вимагайте складання протоколу на осіб, відповідальних за утримання ділянки доріг.

Зробіть письмові пояснення та надайте їх поліцейським. Вкажіть, що дотримувалися правил дорожнього руху, їхали на малій швидкості, за сприятливих погодних умов, та при цьому не змогли уникнути потрапляння до ями. Далі опишіть, яких саме пошкоджень зазнало ваше авто. Якої ширини та висоти була яма. Якщо було темно і яма не обгороджена чи не підсвічена, то можна просто вказати, що її видно не було. У поясненні до протоколу потрібно зазначити, що у водія є фото, відеоматеріали, які зберігаються на флеш-пам’яті.

Вимагайте, щоб поліцейський викликав на місце події представника власника дороги. Він має з’явитися та поставити підпис на схемі, написати пояснення.

На запитання читачів відповідає юрист Михайло Можаєв

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.