Голошиї кури майже не дохнуть

naked_nek.jpg

Володимир Ляшок зі Здолбунова, що на Рівненщині, вирощує кілька порід курей. Має орпінгтонів, браму, кохінхінів і голошийок.

– Голошиї дуже цікаві і їх не сплутаєш із жодною породою. У них абсолютно гола шия, – пояснює Володимир Ляшок. – Цим курям не потрібні якісь особливі умови й вони добре сходяться з іншими породами. Хоч тримаю їх у вольєрі, висотою понад метр, бо високо літають. Метр двадцять висота загорожі, але все одно часом перелітають.

Господар спрактикував, що молодняк голошийої породи найкраще виживає. Курчата стійкі до падежу в ранньому віці.

– Майже 95 відсотків курчат виростають у дорослих курей. Як здохне 5 курчат із сотні, то це практично без втрат. Тому, як на мене, голошиї кури найнадійніші, – продовжує чоловік. – Маленьких курчат годую спеціальним кормом, який купую у ветеринарній аптеці. До тижневого віку даю варене яйцем, домашній сир. Десь після місяця переводжу на дорослий корм.
В їжі голошиї кури невибагливі. Їдять усе, що й інші породи.

– Удома маю млин, тож курям сам перемелюю кукурудзу, пшеницю, ячмінь, соняшникову і соєву макуху. Додаю до їжі рибне борошно, крейду, кормові дріжджі, яєчну шкаралупу. Усе, щоб кури отримували максимальну кількість вітамінів. Головне, аби кури були постійно в чистоті. Для профілактики даю ліки від паразитів, – уточнює господар.

Утім, голошия порода не вирізняється великою несучістю. У середньому несуть 150 яєць за рік. Навіть за інтенсивної годівлі та штучного продовження світлового дня не більше 200. Вага кожного яйця не більше 60 г. Зазвичай шкаралупа бежевого або кремового кольору. Дорослі кури починають сідати як квочки вже в півроку. Півні виростають до 7 кг, курочки – до 3-4 кг.

Мар’яна ОЛІЙНИК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.