Навесні прорізують вікна на даху

okna-v-kryshe-doma-737x350.jpg

Василь Яремчук із Зінькова на Полтавщині перебудував горище на дитячу кімнату. Піддашшя зсередини утеплив мінватою. На підлогу поклав ДСП. У даху прорізав вікна.

– Якщо утеплити горище та покласти підлогу – це досить просто й зробить навіть будівельник-початківець, то якісно поставити на двоскатний дах вікна може лише досвідчений фахівець, – каже Іван Пономаренко, архітектор із Києва.

Він більше десяти років займається проектуванням і дизайном житлових приміщень. Каже, що вікна для даху мають бути якіснішими ніж звичайні. Не пропускати зайвого сонячного проміння та тепла, не протікати та довше служити. Їх важче замінити, коли зіпсуються. Також важко мити і якщо встановити занадто високо від підлоги, то буде складно відчиняти та зачиняти під час провітрювання.

– Альтернатива для освітлення кімнати на горищі – це вікна на фронтонах. Вони рівні й на скло менше потрапляє води від злив, воно затінене піддашком, – радить архітектор. – Можна поставити вікна з одного боку даху, наприклад, південного. Або комбінувати вікна на даху з вікнами на фронтоні.

Монтаж вікна найкраще зробить виробник

Щоб вікна не протікали, рами мають максимально щільно прилягати, мати гумові прокладки. Теплої пори гума тісно прилягає до рам, а зимової трохи більше виходить назовні. Завдяки цьому прокладка не стирається та максимально довго захищає від перепаду температур.

– Варто ще до встановлення уточнити у виробників, наскільки надійний у них такий захист. А встановлення вікон варто доручати майстрам із фірми-виробника. Тоді дадуть гарантію на користування, нестимуть відповідальність за продукцію та термін її служби, а в разі потреби відремонтують, – пояснює Іван Пономаренко.

Вікна для дахів є з енергозберігаючими та мультифункціональними склопакетами. Перший не пропускає тепло зовні, а другий має ще сонцезахисне покриття. На даху ультрафіолетових променів у рази більше. Одразу під час монтажу зсередини кріпіть сонцезахисні штори.

– Має значення висота встановлення вікна. Чим вікно нижче, тим більший кут нахилу, а відповідно, інтенсивніше потрапляння сонячних променів. Якщо немає можливості проконсультуватися з архітектором, обирайте універсальні зразки – з вікнами з обох боків даху. Якщо знизу на фасаді 3 вікна, над ними на даху встановіть 2, якщо знизу 5, зверху – 3. Це й естетично, і вигідно, – наголошує архітектор.

Отвір у даху роблять більшим за раму

Перш ніж встановити вікно, вимірюють його розмір і знімають покриття даху. Вирізують у кроквах прямокутник, який відповідає площі рами з урахуванням додаткових 3 см. Це припуск на дошки завтовшки теж 3 см, якими обшивають вирізаний отвір. До них прикручують каркас вікна.

– Деякі будівельники роб­лять помилку, бо спочатку кріплять до каркасу вікон дошки по контуру, а потім цю конструкцію чіпляють в отвір на даху. Так робити неправильно, бо тоді вікна будуть більш вразливими до атмосферного тиску, можуть пропускати вологу, – попереджає Валерій Сорока, майстер монтажу. – Кріплення пластику до конструкції забезпечить, що головки болтів будуть розміщені в доступному для вас положенні, не будуть сховані під дошки. У випадку, якщо вікно розхитається чи розсохнеться деревина, ви зможете розкрутити кріплення й прикріпити міцніше або поставити гумові прокладки в місце деформації.

Монтаж вікна до дерев’яної рами роблять знизу догори. Легко прикручують нижню частину конструкції, потім паралельне верхнє полотно.
– На кутах вікна є додаткові кріплення. Коли конструкцію поставили та закріпили в контурі, перевірте, чи є необхідність тісніше підтягнути каркас за допомогою саморізів, щоб вікно було рівним. Прикріпіть до рами склопакет і перевірте, чи вікно добре відкривається й закривається, – продовжує майстер.

Піна погіршує опорність конструкції

Утеплення вікна роблять ізсередини приміщення. Для цього по всій площі рами підкладають фольгу або у випадку з дерев’яними вікнами – тонку гуму. Після цього зачиняють вікна.

– Не використовуйте монтажну піну під час кріплення вікна. Це може порушити коректне розміщення рами та призвести до того, що під час відкривання та закривання вікно буде тертися об раму, порушувати опорність конструкції, а взимку почне запарюватися та протікати, пропускати холод, – попереджає Валерій Сорока.

Вікна на даху найкраще прорізувати навесні. Тоді буде час облаштувати на горищі кімнату. Перевірити, чи не протікає вікно. У разі потреби, можна підлагодити до зими. Теплої пори, коли не потрібне опалення, родина отримає додаткову кімнату.

Оксана ТУПАЛЬСЬКА

Зображення: 

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.