Чубаті качки несуться впродовж року

71ec4da18a8aef780422525793cfcbbc (1).jpg

– Чубатих качок розводжу не стільки для м’яса, як для краси. Щоб купити чубаті качки, їздила на базар у сусідній район. У них на голові чубчик у вигляді корони, – каже Марина Сулима із селища міського типу Козельщина Полтавської області. – Вони дуже спокійні. Не те, що простачки білі – хоч і ростуть швидко, але такі галасливі, що голова болить. Як тільки бачать із садка, що хтось на подвір’я виходить, починають стукати дзьобами та горлати, щоб уже несли їсти. Скільки б не сипала, їм усе мало. А із цими суцільна тиша.

Чубаті качки не тільки спокійні, а й гарно несуться. За рік майже 100 яєць. Причому птахи відкладають їх упродовж усього року. Також швидко набирають вагу. Дорослий качур виростає до 3 кг, а качка на кілограм менше. Відрізнити самця від самки можна тільки в шлюбний період. Тоді в качура під час залицяння дзьоб стає жовтувато-сірим.

– Чубчик буває не в усіх. Якщо його немає в одного з батьків, то й каченя народиться вже без нього. Цей ген є накопичувальний. Тому якщо не відбирати спеціально птахів із чубчиком, він поступово сам зведеться, – уточняє господиня.

Чубаті качки бувають трьох видів: російська, українська та башкирська чубата.

– Окрім шапки на голові, птахи мають дивну шию. Я навіть думала, що мені всунули бракованих каченят. У них такий вигин шиї, що здається, ніби вона трохи викривлена. Але це не дефект, а відмінна риса цієї породи, – каже жінка.

Порода невибаглива до утримання, невередлива до їжі. Чубаті качки їдять усе, що їм дадуть. Дорослих птиць Марина Сулима тримає улітку в садку, де є трава. Годує гарбузами, кабачками, люцерною, зерном. Узимку дає навіть жом і терті буряки з дертю. Каченят, які тільки вилупилися, господиня годує вареним яйцем або м’яким сиром. Поступово в корм додає моркву, варену картоплю, конюшину та посічену кропиву.

– Каченятам потрібні добавки для кращого росту. Кидаю їм мелені мушлі та крейду. Можу наловити ряски в ставку. Люблять скойки. Усе натуральне, – сміється Марина Сулима.

Через травну систему каченяти корм проходить за 3 години. Тому годувати їх потрібно 7-8 разів на добу. Щоправда, каченята частину їжі розкидають. Тому добре разом із ними тримати курчат. Ті все до крупинки видзьобають із землі.

Щоб у птиці був кращий апетит, у воду господиня додає аскорбінову кислоту. Розводить 1 ч. л. на літр води.

Марина БОНДАРЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.