Євроштахетник простоїть більше п’ятдесяти років

parkan.jpeg

– Євроштахетами зараз стало дуже модно обгороджувати подвір’я. Із ними менше мороки, ніж із дерев’яними. Не треба щороку білити та гнути спину. Цей штахетник може простояти 50 років, – каже Олександр Соломко зі Львова, консультант будівельної фірми зі встановлення парканів.

Це новинка. На ринку вони з’явилися близько двох років. Вони не бояться корозії чи вологи. Зовні нагадують дерев’яну огорожу, але надійніші. За якістю та терміном служби не відрізняються від профнастилу. Штахетник дає можливість території провітрюватися та просвічуватися. Його вибирають люди, які не хочуть наглухо відгородитися від світу.

– Огородити євроштахетами можна не тільки приватний будинок, а й дитячі майданчики та квітники. Тільки висоту потрібно вибрати найменшу, – радить консультант.

Євроштахети робляють із такої ж сталі, що й профнастил чи металочерепицю. Товщина металу може бути від 0,3-0,5 см. Поширені кольори – зелений, коричневий, графіт, бордовий і синій. Бувають під структуру дерева, матові та глянцеві.

– Матові найдорожчі. У них більше шарів фарби та є спеціальне напилення, яке захищає від вигорання кольору. Наприклад, метрова глянцева штахетина товщиною 0,45 сантиметра коштує 22 гривні, а матова – 23 гривні. На кількох різниця невелика, а на загальній кількості трохи відчутна. Але це та сума, яку варто доплатити, щоб не знати турбот через кілька років, – переконує Олександр Соломко.

Китайські євроштахети найдешевші, але в них немає теракотового кольору із золотистим напиленням. Такі замовляють у Словаччині чи Німеччині, тоді й ціна підвищується. Штахети бувають заокруглені зверху та прямі. Можна також замовити під свої розміри.

– Монтують їх як хто хоче. Наприклад, прикрутити горизонтально – поперек між змурованими із цегли стовпами. Тоді їх треба замовляти довшими й товстішими. Для вертикального кріплення підійдуть невеликі штахетини завширшки 98-115 мм. Висота штахети під замовлення від 0,6 до 2 метрів, – пояснює фахівець.

Щоб встановити євроштахети, спочатку намічають місце тину, натягнувши маяки. Потім укопують опорні стовпи, які можуть бути з дерева, металу або бетону. Яму зі стовпом заливають цементом.

– Фундамент для євроштахет необов’язковий, – уточнює Олександр Соломко. – До стовпів кріплять лати й до них шурупами або заклепками прикручують євроштахети. Їх не треба нічим зверху покривати.

Окрім окремих штахетин, є також готові секції євроштахетника. Їх комплектують набором, у складі якого є стовпи, ворота, хвіртка тощо. Потрібно лише на місці зібрати все докупи.

Анатолій ПОЛІЩУК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.