У квітні сіють дзвоники

535853_58719.jpg

У другій половині квітня сіють аквілегію. Інша назва цієї квітки водозбір. Виростає рослина від 30 до 60 см заввишки. Цвіте з червня до серпня. На одному квітконосі тримається 1-4 квітки. Кожна буяє не менше тижня. Після цвітіння стебла рослини обрізують по саму розетку. Так аквілегія зимує, а на весну випускає нові пагони.

– Люди женуться за трояндами, лілеями й не помічають багато кращих квітів, бо вважають їх простячками. Як от аквілегія, яка нічим не гірша, а може, навіть краща за дорогі види в кілька разів. Вирізняється перш за все простотою в догляді та різноманітністю кольорів. Їх майже 100 видів, – каже Олена Максимова із селища міського типу Володарка Київської області. – Найпоширеніші сорти олімпійська, альпійська та віялоподібна. Усі фіолетового відтінку. Є ще з червоно-жовтими пелюстками, називається Скінера. Усі сорти краще сіяти поодаль, бо запилюються й наступного року зацвітуть непередбачуваним кольором.

Аквілегія багатолітня квітка. На одному місці росте 4-5 років. Може й довше, але квіти будуть дрібні. Квітка не любить пересаджувань. Тому відразу потрібно вибрати постійне місце. Найкраще в напівтіні, бо боїться сонячних опіків. Аквілегія має міцне коріння, і воду сама добуває з глибини землі. Тому її можна не поливати. Хіба що перший місяць, якщо висаджується кущем, який вже розрісся з насінини й квітував. Але ділити кущ не можна раніше 3-річного віку, бо квітка всохне. Коріння розрізують гострим ножем вздовж і присипають зрізи попелом. Розділені частини садять у ґрунт.

– Дуже легко розмножувати квітку живцями. На початку весни, поки не з’явилося перше листя, відрізую молодий пагін і ставлю в укорінювач на годину. Тоді саджу в ґрунт і накриваю пластиковою пляшкою, відрізавши дно, на тиждень. Для повного вкорінення рослини потрібно близько місяця, – розказує квітникарка.

Підживлюють аквілегію лише двічі. Змішати 50 г суперфосфату, 25 г калійної солі, 25 г селітри та відро коров’яку. Добрив вистачає на 1 кв. м.

Карина ХОМЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.