Консультація ветеринарного лікаря

cowhero2.jpg

У корови пропало молоко в одній частці (чверті) вимені. Чи можуть взяти на себе продуктивність інші частки?

На жаль, ні. Продуктивність залежить від розвиненості залозистої тканини вимені, а втрата залозистої тканини однієї частки ніяк не може стимулювати розвиток інших. Окрім того, атрофована частина вимені може бути джерелом розвитку інфекції та причиною виникнення запальних процесів у здоровій частині. Краще поміняти корову.

Чи правда, що можна не каструвати кнурців і отримати якісне м’ясо?

Сучасні технології дозволяють уникнути кастрування. У першу чергу завдяки високій енергії росту – відгодівельна свиня йде на забій до того віку, коли починають вироблятися специфічні речовини, що псують якість м’яса. Інший метод, який дозволяє уникнути кастрації – це застосування кормових добавок або медикаментів, що пригнічують виділення речовин, які гостро пахнуть, або роблять їх непомітними. У домашніх умовах застосувати ці методи неможливо, тому поки що доведеться користуватися традиційною чисткою кабанчиків.

Чи можна котам і собакам давати картоплю?

Не зважаючи на те, що в побуті коти та собаки їдять картоплю, вона їм користі приносить мало. Річ у тім, що вони м’ясоїдні тварини й корми рослинного походження в них майже не засвоюються. Доречно нагадати, що й традиційні каші з ячмінної, пшеничної, кукурудзяної крупи теж можуть викликати проблеми в травленні собак. Краще обирати вівсяну, гречану та рисову крупи. Але за умови, що в кашу додасте тваринний жир і субпродукти: хрящі, трахеї, нирки. Рівноцінним замінником м’яса можуть бути яйця чи молоко в розумних кількостях. Якщо даєте кістки птиці, то обережно, бо вони кришаться й утворюють гострі травмуючі шматки. Також кістки можуть викликати запори.
Особливістю раціону котів є те, що вони можуть полювати. Таким чином самі задовольняють свої потреби в кормах тваринного походження. Сільських котів не варто надто балувати смаколиками.

Ветеринарний лікар Василь Усатенко

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.