Цвітну капусту вирощують під газетами

kapusta.jpg

У квітні висаджують на город розсаду капусти. Ранні сорти дозрівають уже через місяць після висаджування.

– Капуста дуже вологолюбна рослина, тому не треба затягувати з її посадкою. У травні повітря тепліше, але земля вже підсохне. Чим вологіший ґрунт, тим краще. Особливо в період, коли на рослині формуються справжні листки, – каже Юрій Молчанов, заступник директора з інвестиційного забезпечення Інституту овочівництва та баштанництва НААН України. – Якщо капусту посадили зарання і вночі її приморозило, це не страшно. Вона, на відміну від решти овочів, має клітини, які тягнуться й потім відновлюються. Особливо, коли рослина замерзає, а потім розтає. Але це за умови заморозків до 4-5 градусів.

Темна розсада краща за світлу

При купівлі розсади на базарі потрібно розгорнути пакетик, в який вона замотана, і подивитися на корінь.

– Він має бути мичкуватим, із боковими корінцями, а не голий. Обов’язково з грудкою землі. Тоді буде гарно приживатися. Треба дивитися також на форму листа. Часто недобросовісні продавці віддають цвітну капусту замість ранньої або навпаки, – застерігає спеціаліст. – У цвітної капусти більш круглий лист ніж у білоголової.

Юрій Молчанов радить купувати темнішу, а не блідо-салатову розсаду. Чим вона світліша, тим кволіша. Темна загартована й уже не боїться сонячних ультрафіолетових променів і вітру.

Ранні сорти не бояться морозу

Капуста невибаглива до ґрунтів. Ідеально, якщо вони будуть легкими та поживними. Якщо овоч росте на чорноземах чи суглинкових ґрунтах, перед поливом землю біля капустини треба розпушити сапкою. Тоді волога та повітря краще доходять до коріння. Найкращий попередник для капусти – огірок.
– Не треба садити капусту вдень, коли пече сонце. Рослина від цього отримує опіки й може повністю засохнути. Ідеальний час – це прохолодний вечір або похмура погода, – наголошує фахівець.

Ямки для посадки капусти радить робити на відстані 70 см одна від одної. У кожну наливати по півлітра води. У болото, яке утвориться, заглиблювати розсаду до першого листка. Після посадки ямки треба пригорнути сухою землею.
– Часто буває, що капуста після посадки схиляє голову. Це природний процес. Так коренева система реагує на пересаджування, бо пошкоджується коріння, якими рослина п’є воду з ґрунту, – пояснює науковець.

Цвітна капуста чахне від холодної води

На відміну від ранньої білоголової капусти, цвітна не любить зайвої вологи. Від неї рослина стає млявою, головка виросте дрібною.

– Якщо в пазухах рослини назбиралася вода, капустину можна накрити газетами чи будь-яким іншим папером. Він вбере зайву вологу й захистить капусту від сонця. Водночас буде тінь і рослина дихатиме. Такий прийом робить цвітну капусту щільною і твердою, – уточнює Юрій Молчанов.

Посадка й догляд за цвітною капустою такий же, як і за білоголовою. Цвітна капуста не делікатна, не боїться шкідників.

Єдина засторога – це уважно читати упаковку з насінням. Зараз на ринку частіше продають цвітну капусту пізніх сортів. Люди не звертають на це увагу й сіють разом із ранньою, – застерігає фахівець.

Пекінка не любить пересадок

Попри скептичні думки городників, пекінську капусту все ж можна виростити вдома. Важливо вибрати якісний матеріал і правильне місце, де є багато сонця. Пекінську капусту сіють на городі в 20-х числах квітня.

– Пекінська капуста не любить пересадок. Краще посіяти її рідше, але на цьому ж місці, і збирати врожай. Проте не треба аж занадто проріджувати посіви, – розказує чоловік. – Треба бути готовим, що пекінську капусту вражають багато шкідників. Оскільки пекінку споживають свіжою в салатах, то обробляти овоч не можна. Краще збирати їх вручну.

Броколі висаджують у червні

– Немає нічого складного у вирощуванні броколі та брюссельської капусти. Вони лише вибагливі до густоти посадки. Броколі має рости на відстані 40-50 сантиметрів одна від одної. Якщо посадити щільніше, головки будуть дрібні, – попереджає Юрій Молчанов.

Розсаду цих сортів капусти висаджують на город наприкінці травня, а то й на початку червня, коли сформуються 4-5 справжніх листків. На початку вересня на кожній рослині прищипують верхівки. Від цього капусту не гнатиме догори, а наливатимуться головки.

Карина ХОМЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.