Мотоблок полегшує працю й заощаджує гроші

moto0.jpg

– Якби в моїй молодості були мотоблоки, як тепер, то я б точно половину здоров’я і нервів зберіг, – каже Василь Поліщук із села Барвінки Житомирської області. – Я пенсіонер, усе життя працював механізатором. Колись усю техніку для села випускали для обробітку величезних площ, а для присадибних ділянок не робили нічого. Народні умільці щось конструювали, щоб полегшити роботу на городі. Я теж склав тракторця зі списаних деталей.

Списане довго не працює. Із віком обробляти вручну землю господарю ставало все важче, і Василь Поліщук вирішив купити мотоблок.

– Це реальний помічник у господарстві – надійний, економний. Головне – правильно підібрати. Краще брати мотоблок не тяжкої, а середньої серії. Він, відповідно, і дешевший. Краще бензиновий, потужністю 6,5 кінської сили, вагою 95 кілограмів. Такий простіший в обслуговуванні, має низький рівень шуму й вібрації при роботі. Працювати з ним легше та комфортніше, – ділиться досвідом чоловік. – Такому мотоблоку під силу не тільки легкі піщані, а й більш важкі ґрунти. Їх купують навіть фермери для обробітку недоступних для трактора ділянок. У комплекті з мотоблоком йшла ґрунтофреза. Одразу порекомендували докупити металеві колеса з ґрунтозачепами та плужок ще й подарували картку на знижку на техніку та навісне обладнання цього магазину.

До мотоблока можна приєднати фрезу, плуг, культиватор, підгортач, картоплесаджалку, картоплекопач, сінокосарку, ще й шнековий снігоприбирач і навіть пристрій для порізки дров. Щоб заощадити кошти, господар сам змайстрував дисковий підгортач і причіп до мотоблока. Навесні вивіз гній на город і пройшовся фрезою.

– Не повірив своїм очам, глейкий ґрунт став як пух, аж ноги тонуть. Посадив під мотоблок картоплю. Дуже гарний був урожай усієї городини, бо набагато поліпшилася структура ґрунту від обробітку мотоблоком. Восени навісив картоплекопач і викопав картоплю без марудної праці. Мотоблоком перевіз до погреба, а не носив мішки на собі, – радіє Василь Поліщук.

Коли прийшла пора косити сіно, докупив роторну сінокосарку. Вчасно й без виснаження викосив траву й перевіз мотоблоком в укриття.

Маючи таку техніку, як кажуть, гора з пліч упала. Головне – вчасно обслуговувати, як зазначається в інструкції. Усю роботу весь рік виконував без поспіху, ні від кого не залежав, – продовжує чоловік. – А мій товариш узяв дизельний, важчий і потужніший мотоблок, ніж мій, то не тільки свої городи обробляє, а ще й гроші на ньому заробляє. Сусідам оре, картоплю садить і копає, сіно косить, щось возить. Так невдовзі й окупить вартість свого мотоблока. Мені теж набагато вигідніше зі своїм мотоблоком – не потрібно наймати сусіда з великим трактором. Він за сотку оранки бере 35-40 гривень, а я купую 5 літрів бензину й обробляю 10 соток городу. Хоч фрезерування, хоч посадка чи копання картоплі. На 40 соток сінокосу в мене йде 3 літри бензину, а сусід за це бере 1600 гривень.

Василь Поліщук завдяки купівлі мотоблока не тільки значно заощаджує й полегшує собі працю, береже здоров’я, а й користується городньою технікою, як автомобілем.

Зробив для дружини в причепі спеціальне сидіння. Надумали в ліс по ягоди чи гриби – нема проблем. Сіли й поїхали. Назад ще й пару поліняк на дрова кинув. Дорогою завертаємо до річки. Напекли сала на багатті, покупалися. Наче в молодості.

Василь ШПАКОВИЧ

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.