Землю на газоні рихлять босоніжками з набитими цвяхами

grass.jpg

У квітні, як тільки прогріється земля, одразу починають сіяти газон на подвір’ї. Якщо зволікати, то через посухи насінню буде важко зійти, а паросткам прижитися. Щоб мати гарний газон, важливо не тільки вчасно його посіяти, а й вибрати якісне насіння та вивчити деталі.

– Хотів мати біля хати травичку як у кіно. Але не знав, як це робиться, і ще й заощадив на насінні, то й вийшли залисини, – розказує Сергій Мазуник із селища міського типу Веселе Запорізької області. – Добре, що то була осінь і я мав ще один шанс навесні. Купив навіть спеціальну книжку з техніки посіву та догляду за газонною травою.

Починати треба з прибирання території, щоб не просто почистити від каміння, гілок і пеньків, а й видалити непотрібні кущі. Із ними буде важко косити газон. Очищену ділянку перекопують на глибину лопати, щоб викорчувати всі бур’яни з корінням. Тоді вирівнюють поверхню котком. Фахівці купують для цього певний його вид, а вдома можна взяти й звичайний для коткування буряків.

Приступає до посіву в безвітряний день. Ґрунт має бути трохи вологим. На втрамбованій землі робить граблями рівчаки завглибшки 2 см.

– Сіяти треба сумішшю трав вівсяниця червона, тонконіг лучний і райграс пасовищний у співвідношенні 5:3:2. Вони стійкі до втоптування, посухи і морозу, – радить чоловік.

Набирає насіння в долоню, розтрушує за метр від поверхні ґрунту так, щоб воно лягало рівномірним шаром. В ідеалі сіяти треба спеціальною садовою сівалкою, яка дрібні насінини сіє ближче до поверхні ґрунту.

– Має йти 30-40 грамів насіння на квадратний метр. Інакше газон вийде рідким, а треба густий, як щітка. Якщо дуже загустити посів, рослини не будуть провітрюватися, стануть ослабленими й почнуть підгнивати. Загалом на 100 квадратів у мене пішло майже 4 кілограми трави. Тому перед придбанням насіння треба добре виміряти ділянку, – рекомендує господар.

Після посіву рихлить ділянку віяловими граблями, злегка натискаючи на них. Насіння присиплеться тонким шаром землі.

– Із глинистими ґрунтами такий фокус не проходить. Вони можуть збитися в грудки або утворити кірку, через яку важко пробитися сходам трави. Якщо ділянка зовсім неродюча, на неї спочатку треба насипати шар піску, шар щебеню, щоб волога швидко відходила від коріння, і воно не загнивало. Аж тоді вже родючий шар чорнозему. Щоб посходило все насіння, я аерував ділянку. Це розумне слово вичитав у книжці. Тобто роблю газообмін ґрунтового повітря зі звичайним. Так воно швидше доходить до корінців і рослина проростає. До старих босоніжок прибив цвяхи, щоб вони стирчали зі зворотного боку. Взуваю і ходжу по газону, – ділиться досвідом Сергій Мазуник.

Перші сходи почнуть з’являтися через 2 тижні. Наступні 2 тижні газон потрібно поливати щодня. Затиснути великим пальцем шланг, щоб вийшов дрібний дощ. Інакше паростки вимиватимуться. Щоб газон ріс густішим, двічі на місяць підживлює його мінеральними добривами. Бере їх у пропорції 50 г на 1 кв. м землі. Підстригає газон двічі на місяць.

Ігор БОРОЗДЮК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.