Цьогорічна затяжна зима вплине на троянди

чайна роза

Через довгу зиму буде коротка весна. Тому квітникарі мають поспішити з висаджуванням троянд. Треба встигнути зробити це до розпускання бруньок.

Власник приватного роз­плiд­ника троянд у мiстi Днiпро Максим Рязанов цієї весни почне садити троянди вже на початку квітня.
– Із контейнера троянди можна пересаджувати хоч у середині літа, а з відкритим коренем не можна баритися. Такі саджанці продаються без грудки землі. Якщо перетримати, саджанець не приживеться, і тільки гроші пропадуть, – застерігає Максим Рязанов.

Троянди погано ростуть на ділянках, де раніше вже були такі ж кущі. Від них ґрунт стомлюється. На тій же землі нові насадження не дадуть пишних квітів. Адже ґрунт, на якому раніше росли троянди, накопичує хвороби квітки. Через коріння рослина виділяє продукти життєдіяльності. Їхній надлишок у землі може інфікувати хворобами нові кущі. Тому Максим Рязанов радить нові придбані сорти садити також на новому місці, а не там, де вже були троянди.

Перед посадкою вимірює довжину кореня. Додає ще 15-20 см. Саме такої глибини має бути яма.
– Якщо у квітнику бідна земля, треба в яму на корінь саджанця насипати хороший поживний ґрунт. А ще краще на дно покласти поживну суміш, – радить фахівець.

Щоб зробити поживний субстрат для троянд, змішує навпiл із землею торф, перегнiй, попiл і пiсок. Утрамбовує в яму. Зверху присипає чистою землею, ставить саджанець і доверху засипає ґрунтом.
– Цього підживлення вистачить кущеві на два роки. Далі щороку навесні треба вносити азот. Його найбільше в перегної, який має бути розсипчастим. Це ідеальне добриво. Перегній має бути 2-3-річним, сіро-чорного кольору й без запаху. За цей час органіка розкладається до легкодоступних мінеральних елементів, які відразу засвоюються, – пояснює квітникар.

Перегній підсипає навесні навколо куща й прикопує в землю, поливає. Так добриво швидше дістанеться коренів. На дорослий кущ вистачає лопати перегною. Крім підживлення, весняний догляд передбачає ще й обрізку, яка повністю омолоджує кущ. Робити її слід гострим секатором. Тупий не відсікатиме, а рватиме деревину дорослих пагонів.

– Найбільша помилка людей у весняному догляді – обрізати дуже низько або високо. Бордюрні та плетисті троянди практично не обрізаються, хіба підсохлі, почорнілі кінчики. Чайно-гібридні треба обрізувати на рівні 30 сантиметрів від рівня землі. Якщо залишити вище, виросте занадто широкий кущ. Усередині куща обов’язково треба вирізати тонкі пагони, щоб усі сили рослини були зосереджені на формування сильних гілок, – розказує Максим Рязанов.

Знавець сортів троянд радить квітникарям посадити цієї весни одну з новинок, троянду сорту Імператриця Фарах. Вона належить до чайно-гібридної групи троянд. Це німецький сорт, названий на честь іранської імператриці, яка заснувала сад розміром 6000 га. Виростає кущ 110-125 см заввишки і 80 см завширшки.

– Як кожна принцеса, ця троянда красива. Під час розкриття бутона білий колір переходить у червоний. А ще вона дуже колюча, – застерігає фахівець. – Бутони цього сорту великі, а їхня форма нагадує келих. Їхній діаметр 13-14 сантиметрів і вони мають по 20-25 загнутих назовні пелюсток. Вони білі з червоним обрамленням. Троянда дає ледь вловимий аромат, який нагадує запах груші.

Троянда Імператриця Фарах починає квітування з кінця червня і продовжує до самих заморозків. Сорт невибагливий у догляді. Стійкий до морозів і хвороб.

Карина ХОМЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.