Замість кормових буряків краще сіяти куузіку

kuuziku.jpg

Куузіка – це надпродуктивний гібрид брукви й кормової капусти. Тому за показниками поживності цей коренеплід значно перевершує кормові буряки. Куузіка надзвичайно врожайна культура. Середня маса одного коренеплоду коливається від 4 до 5 кг, в окремих випадках – до 6,5 кг. До того ж куузіка, на відміну від буряків, чудово зберігається.

Після 8 місяців лежкість становить 90-95 відсотків від закладеної кількості. За час зберігання куузіка не втрачає свій вітамінний склад. Так як рослина поєднує в собі поживність брукви та капусти, худобі згодовують не тільки коренеплоди, а й надземну частину. Вона надзвичайно потужна й крислата. Листя соковите та велике – до півметра. Завдяки цьому його значно більше, ніж гички на буряках і воно поживніше. Можна рвати й згодовувати худобі протягом літа та осені.

Беззаперечною перевагою куузіки є й легкість у вирощуванні. Вона добре приживається й родить на будь-яких ґрунтах. Агротехніка культури наближена до вирощування капусти. Насіння куузіки висівають у середині квітня на розсаду. Можна в теплицю, можна просто на грядку під плівку. Після появи 3-4 справжніх листочків розсаду висаджують на постійне місце. Відстань між рослинами 35 на 40 см.

Для кращих результатів ділянку під куузікою збагачують калійними добривами. Можна внести деревний попіл – 1-2 склянки на 1 кв. м. Або ж під час висаджування всипати 1 кг перегною в кожну лунку – відро на 10 рослин. Підгодовувати куузіку азотними добривами варто лише при млявому рості рослини.

Викопують куузіку за перших заморозків у суху погоду. У коренеплодів підрізають довге коріння, видаляють землю, обламують або обрізають листя, зрізають верхню частину стебла, залишаючи 20-30 см. Зберігають у прохолодних сухих приміщеннях – підвалах, погребах.

Господарі, які хоча б раз посіяли куузіку, віддають перевагу саме цій культурі. Тим паче, що насіння легко можна виростити самому. Так як це міжвидовий гібрид, а не гібрид першого покоління. Варто лише в кінці квітня посадити коренеплід на грядку. До осені куузіка викине стрілки, зацвіте й дасть велику кількість насіння.

Замовити насіння куузіки, а також городніх і деревовидних овочів, кімнатних і садових рослин та безкоштовний повний каталог усіх рослин можна тел. 067-722-63-62.

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.