Селянам купують сонячні батареї

2018-0356.jpg

У Житомирській області електроенергію від сонячних променів використовують уже 62 господарі. Прилади для збору енергії встановлюють на дахах приватних будинків і гаражів, на присадибних ділянках.

– Люблю виточувати деталі до автомобіля, порпатися із залізяками в гаражі. Купив собі сонячну батарею для роботи токарного верстата за 10 тисяч гривень. Тепер не мушу щоразу боятися, що відбираю в родини гроші за світло. У мене все своє, – розповідає Роман Кулик із села Ружин

Пристрій окупився за 3 роки. Для тих, хто не має грошей, цьогоріч Житомирська обласна адміністрація вперше в Україні запропонувала програму, яка відшкодовує частину витрат на монтаж і закупівлю засобів для збору енергії сонця. Власники сонячних електростанцій можуть отримати 20 відсотків відшкодування за обладнання з обласного бюджету. Це становить приблизно 50 тисяч гривень. Щоб отримати гроші, необхідно взяти в продавця рахунок-фактуру, а також кредит у банку на купівлю. Придбати та встановити обладнання, зареєструвати його в Обленерго. Після цього банк віднімає 20 відсотків від тіла кредиту на батарею.

Вартість сонячної електростанції, залежно від розмірів і виробника, коштує від 5 до 25 тис. доларів США. Світлом від електростанції можна повністю покривати витрати на електроенергію. Якщо сонячна батарея малопотужна, то частину електрики можна отримувати з централізованого постачання, а іншу – від власного пристрою.

Оксана ТУПАЛЬСЬКА

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.