Пастернак сіють біля моркви

пастернак

— Про пастернак багато чула, але ніяк не наважувалася його посіяти. Але зробила це, бо дуже люблю селеру, а він вважається її родичем, – каже Світлана Якимець із міста Турка Львівської області. – Він має приємний гострувато-солодкий смак і тонкий аромат.  

— Корені дорослої рослини сягають 60 сантиметрів, тому важливо перед посівом глибоко перекопати ділянку, – каже городниця.

Висіває насіння пастернаку в березні-квітні. Земля має прогрітися до 7-8 градусів. Вибирає для нього місце, де раніше росли рання капуста, огірки, цибуля та помідори.

— До ґрунту він неперебірливий, аби тільки не був кислий чи глинистий. Не треба вносити добрива перед посівом, бо коренеплід не нарощуватиме м’якоті. Краще з осені внести в ґрунт перегній, – радить жінка.

Пастернак сіє на глибину 2 см, відстань між рядками 20 см. Перед тим замочує насіння на 2-3 дні. Сходи з’являються через три тижні. Перші два місяці пастернак росте повільно. Коли з’являться перші справжні листки, прориває в рядках, залишаючи рослини на відстані 10-15 см.

— Пастернак добре росте поруч із морквою та відлякує морквяну муху, – уточнює Світлана Якимець. – Вирощую пізні сорти Студент і Кращий за всіх. Подобається, що вони довгенькі. Якщо хочете ранніх, підійде сорт Круглий. Але він не довгий, а опецькуватий, схожий на селеру.

Марина БОНДАРЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.