Консультація ветеринарного лікаря

кінь у господарстві

Ноги коня почали лисіти, що це може бути за хвороба?

Коней, як і іншу худобу, можуть уражати нашкірні паразити – воші та коростяні кліщі. Наприкінці зими вони найактивніші. Об­робляти від них коней треба восени й за фактом виявлення будь-якої пори. Незалежно від того, чи є прояв хвороби. Обирати препарати варто ті, що мають обов’язкову вказівку «для коней».
Інша можлива причина суто кінська – це накопичення на шерсті великої кількості пилу, бруду та солей, які можуть подразнювати шкіру. Для того щоб цьому запобігти, коня треба періодично чистити щіткою з грубим ворсом, мішковиною або віхтем сіна. Під час цієї процедури оглядають стан шкіри, обробляють подразнення або рани антисептичною маззю – стрептоцидовою, Вишневського тощо.

Знайшли труп невідомої собаки біля соломи, чи можна її давати худобі?

Місця для зберігання грубих кормів бажано облаштовувати так, щоб до них не було доступу стороннім особам або бродячим тваринам. Собаки, навіть переночувавши на соломі, можуть залишити на ній джерело збудників хвороб. Наприклад, лептоспіроз, ехінококоз. Про будь-які трупи невідомого походження потрібно повідомляти фітосанітарну службу. Вона проведе дослідження і, в разі необхідності, допоможе убезпечити як господарів, так і домашню худобу. У конкретному випадку краще відібрати та спалити солому саме з того місця, де лежав труп або знайдені відповідні сліди: шерсть, випорожнення.

Кіт гарно ловить мишей, але перебірливий у їжі, чим годувати?

Сільські коти, які вільно ходять і не хворіють, можуть самі забезпечити себе необхідним кормом, але водночас потребують підгодівлі. Єдине, що можна рекомендувати, – це двічі на день, уранці та ввечері, давати коту молоко. Безпосередньо в корівнику, там, де мешкають гризуни.

Ветеринарний лікар Василь Усатенко

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.