Паркан із профнастилу встановлюють без фундаменту

Паркан із профнастилу

– Обгородив подвір’я профнастилом, щоб люди не заглядали. Не хотів брати сітку, щоб не почуватися рибою в акваріумі. Хто не їде дорогою, то загляне. Такі вже в нас люди, – каже Сергій Карпусь із селища міського типу Доманівка Миколаївської області. – Довго матеріал не вибирав. Подивився на кума, у якого огорожа з листів профнастилу вже сьомий рік стоїть. Встановив її сам, щоб заощадити на майстрах.

Профнастил – матеріал довговічний. Майже не потребує догляду. Час від часу слід мити зі шланга. Вибрав зелений колір, щоб зливався із садком. Огорожу зробив суцільною, прикріпивши листи один до одного.

– Зараз модними є листи під колір деревини або натурального каменю. Виглядають менш помітними, але коштують дорожче. Це більше підходить для заміських будинків, – вважає чоловік.

Паркан із листів профнастилу можна кріпити суцільним способом або секційним. Тобто кожен проліт розділяти бетонними або цегляними стовпами.
– Найбільше повівся на те, що для цього паркану не треба фундаменту. Під кожен опорний стовп викопується яма й заливається бетон, – продовжує Сергій Карпусь.

Для паркану заготовив опорні металеві стовпи з поперечним перерізом 40х40 мм, лаги – металева треба з поперечним перерізом 30 х 20 мм, листи профнастилу, саморізи з гумовим ущільнювачем, заклепки, цемент, пісок і щебінь.

– Саморізи взяв із гумовим ущільнювачем, який захищає від потрапляння вологи та розвитку корозії в місцях з’єднань, – пояснює господар.
Спочатку розмітив ділянку, визначивши, де стоятимуть опорні стовпи. Вони мають бути на відстані 2,5 метра. Викопав 1-1,5-метрові ями, засипав щебінь і встановив стовпи.

– Верхівки стовпів позакривав пластиковими заглушками, щоб усередину не позатікала вода. Від цього металеві труби можуть покоробитися й поржавіти, – каже чоловік.

Залив у ямки бетон і чекає повного затвердіння три доби. Далі від стовпа до стовпа монтує лаги. Це поперечна труба, яка кріпиться зварюванням або гвинтиками. Верхня і нижня труби кріпляться на відстані 30 см від краю профнастилу.

– Якщо паркан буде не вище 1,7 м, то вистачить двох труб. Для вищої огорожі потрібна ще третя, у центрі листа, – уточнює господар.
Тоді кріпить профнастил саморізами по металу. Вкручує їх у нижню хвилю під прямим кутом.

– Достатньо 3-4 саморізи на один лаг. Їхня кількість залежить від особливостей місцевості. Якщо часто дмуть вітри й постійні протяги, можна вкручувати й частіше, – додає Сергій Карпусь.

На дорозі воріт не ставив. Залишив попередні. Зробив для цього рами. На внутрішній бік, що буде з городу, приварив косу планку. Вона з’єднала верхню й нижню частину рами. У неї потім вставив листи.

Анатолій ПОЛІЩУК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.