Полювати на бобра йдуть уночі

Бобрів вистежують неподалік їхнього лігва в засідці. Ставити на них капкани заборонено

У березні закінчується дозвіл на полювання на бобрів, бо після весняного потепління в них починається сезон розмноження. Відстрілювали бобрів впродовж зими за спеціальними дозволами. Щоправда, ліцензії на це беруть рідко, бо ще кілька років тому полювати на цих тварин було заборонено. Згодом з’ясували, що звірів досить багато в природних умовах, і знову надали дозвіл.

— Досі не всі мисливці знають, що полювання на бобрів дозволено. Тому не ходять їх шукати. А з часом забувають, як шукати їхні хатки, втрачають навик, – каже Юрій Руденко, мисливець із Радехівської районної спілки мисливців у Львівській області.

Цієї зими Юрію Руденку разом із товаришем вдалося вполювати двох бобрів. Шукати тварин виходили вдосвіта. Боброві хатки знаходять за слідами лап на снігу та біля води.

— У нас є торфовиська, які колись хотіли осушити меліоратори, але потім закинули. Вони наповнюються водою. І водні звірі, які люблять не надто глибокі озера з великою кількістю рослинності, чудово там почуваються. Боброві хати видніються на мілинах і болоті. Тварини наносять гілок і сухотрав’я, під землею наривають нори та ходи до берега, та й живуть там, – розказує мисливець.

Застрелити звіра можна тоді, коли вийде на берег із води своїми ходами. Тому чоловіки робили засідку в місцях, де на берег вели сліди бобра. Чекали, поки вони прямуватимуть шукати сніданок. Робити це треба в такому місці, щоб вітер віяв із річки. Бобри мають гарний слух і можуть почути людину.

— Чим темніша ніч, тим краще полювання. Тоді тварина голодна, швидше вилазить із нори й не така налякана. Не побачить вас у темноті, – ділиться чоловік. – Першого бобра ми побачили не біля засідки, а на протилежному березі. Підстрелив і швидко забрав, щоб річка його не понесла.

Примерзлим болотом потрібно пересуватися дуже обережно, щоб не натрапити на місце, де під землею проходить тунель бобрів. Крізь нього можна провалитися в трясовину. Стріляти в бобра краще тоді, коли він на суші. Бо важко буде витягати його з води. Окрім того, старі звірі досить живучі, і після того, як у них потрапить куля, ще можуть зробити кілька швидких кроків і поплисти до своєї хати. Молоді зазвичай завмирають після першого пострілу.
Мисливцям слід пам’ятати, що в Україні заборонені пастки на бобрів. Можна лише відстрілювати й тільки взимку.

Оксана ТУПАЛЬСЬКА

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.