Насіння від жуків обприскують на клейонці

картопля

Діставати бодай кошик насіннєвої картоплі на свято Явдохи народна традиція. Проте із часом змінюється клімат і орієнтуватися варто не стільки на свята, як на погоду та стан насіння.

– Витягати картоплю з погреба треба не на свято Явдохи, а коли вона почала проростати. Це основний показник, на який треба орієнтуватися, – каже Микола Разкевич, спеціаліст Інституту картоплярства. – Не треба чекати 14 березня, щоб займатися картоплею, треба спостерігати суто за її станом. Раніше погода довше трималася холодною. Бувало, люди витягнуть картоплю і вона ще довго стоїть дубова й не пускає паростків.

Науковець радить витягати картоплю за місяць до посадки.
– Осінь і початок зими були теплими, тому картопля вже проростає. У погребі, у темноті паростки витягуються. Картопля має проростати на світлі. Паростки будуть грубими, міцними, – уточнює фахівець.

Щоб світло проходило рівномірно й були гарні паростки, картоплю треба розкласти в два шари. Добре в ящики, з яких її зручно висаджувати й паростки не пообламуються. Температура для пророщування має бути 12-20 градусів.
– Якщо потрібно проростити картоплю за два тижні, її ставлять у приміщення з високою температурою, щоб був тепловий шок. Тоді паростки підуть у ріст і картопля в землі швидко проросте, – радить Микола Разкевич.

Після пророщування, перш ніж садити картоплю, багато городників обробляють її від жуків.
– Я раджу це робити дачникам, які не часто бувають на ділянці. Здається, сьогодні ще немає жуків на кущах, а поки приїхали на наступні вихідні, то на городі стоять голі стебла. Проте обробляти посадковий матеріал можна лише пізніх, а не ранніх сортів. Препарат діє 60 днів. Поки вона росте, жуків ще немає і залишки препарату накопичуються в самій бульбі, – попереджає Микола Разкевич. – Ще одна небезпека – це перевищення концентрації препарату. Він може пошкодити паростки і картопля не зійде.

– Для обробки картоплі зручно розстелити клейонку, висипати насіннєву бульбу, розрівняти в один шар і покропити. Перевернути в гумових рукавицях і знов покропити, щоб картопля обробилася з усіх боків, – розповідає фахівець.

Препарати радить змінювати щороку.

– Препарати з діючою речовиною мідоклоприд малоефективні. До неї жуки уже звикли, і вона на них не діє. Краще замінити на речовину тіометоксан або клотремадин. Препаратів може бути хтозна-скільки, а діючих речовин три-чотири. Треба читати склад на упаковці.

При обробці картоплі до цих препаратів корисно додавати протигрибкові. Це найбільш актуально для ранньої картоплі.

Карина ХОМЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.