Купити бетономішалку вигідніше ніж наймати підсобників

betonmix.jpg

– Порахувала, скільки треба буде заплатити підсобникам, щоб мішали бетон, то вигідніше купити бетономішалку, – розказує Галина Пасічник, пенсіонерка із Сумської області.

Жінка купила бетономішалку з об’ємом чаші 70 літрів. У такій за раз можна замішати 45 літрів бетону. Працює від побутової ро­зетки. Стоїть на колесах. Її легко мити та перевозити по подвір’ю, а також мити після кожного використання.

– Залила сама поріг біля веранди. Робила паркан, наймала чоловіка, то вже не треба було підсобників, бо сама замішувала й подавала бетон, – розказує пенсіонерка. – Тепер позичаю бетономішалку, як бартер. Хазяї беруть, а мені то мелють зерно на дерть, то дров привезуть.
Вартість побутових бетономішалок починається від 3,5 тис. грн.

– Якщо збираєтеся класти цеглою стіни, то варто купувати бетономішалку об’ємом понад за 150 літрів. Об’єм одного замісу має бути таким, щоб ви встигли використати весь розчин до того часу, поки він не застигне. Працюєте повільно – обирайте малі. Але й менше за 50 літрів чаша не вигідна – бо такий об’єм можна легко наколотити вручну, – радить Антон Дубляк, менеджер торговельної мережі.
Радить потужність двигуна не більше 1 кВт. Інакше можуть бути перепади в електромережі. Корпус барабана найкраще зі сталі, з товщиною не менше 1 мм. На двигуні має бути захисний кожух від вологи та бруду.

– Якщо крутиться ємність, то це гравітаційна бетономішалка. Примусова – це коли бак нерухомий, у його середині бетон замішують лопатки, які крутяться. Побутові бетономішалки переважно гравітаційні, бо більш доступні та простіші в експлуатації, – продовжує фахівець.
В Україні переважно продають бетономішалки європейських виробників, але українські не гірші. Китайську теж можна купити, якщо має товсті стінки бака й захищений двигун.

Оксана ТУПАЛЬСЬКА

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.