У березні пророщують жоржини

georginy.jpg

Наталія Коровська з міста Іршава Закарпатської області має вдома 150 кущів низькорослих жоржин. На початку березня виймає бульби з погреба, щоб вони починали пускати паростки. На їхній ріст йде приблизно 2-3 тижні. Висаджує в землю й уже з червня жоржини починають квітнути. Цвітуть до пізньої осені.

– Низькорослі жоржини дуже компактні. У висоту виростають на 30-40 сантиметрів. Хоча один і той же сорт може вирости в когось 20, а в іншого – 40 сантиметрів. Залежить від ґрунту. Чим краще, більше підживлення, тим вищою буде жоржина й пишніша квітка, – розказує Наталія Коровська.

Квітки низькорослих жоржин бувають простими та махровими. Кольорова гамма найрізноманітніша.
Перед посадкою бульби ділю на кілька штук. Залежно від розміру куща в одному їх буває 7-8, а в іншому й 20 штук, – продовжує квітникарка. – Кущ не треба жаліти. Велике гніздо з бульб дає мало квіток. Потім він погано зимує й швидко старіє. Достатньо навіть однієї бульби, аби тільки мала гарний паросток.

Поділ куща робить, поки паросток не виріс більше 5 см. Інакше можна пошкодити бруньку й рослина не приживеться.

– Розрізую бульбу знизу куща й до верху. Основа кореня розташована біля верху. Зріз присипаю товченим активованим вугіллям для дезінфекції, – уточнює жінка.

Для висадки радить обирати сонячне місце. У холодку буде менше цвіту. Ділянку посипає деревним попелом, тирсою та піском, а тоді перекопує. Це робить ґрунт пухким. Тяжкий і глинистий жоржини не люблять. Висаджує бульби в перших числах квітня. У середині вересня кореневу шийку жоржини потрібно замульчувати торфом. Це вбереже квітку від перших заморозків. Після морозів листя примерзає й чорніє. Тоді наземну частину жоржин обрізують, а бульби викопують. Обтрусивши землю, заносять у погріб на зберігання до наступної весни.

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.