У березні судака ловлять на яскраву наживку

sudak_5_600.jpg

Валентин Січкар рибалить під Летичевом Хмельницької області на берегах Південного Бугу та річки Вовк, яка в нього впадає. На відкриту водойму бере джиг-спінінг завдовжки 2,7 метра. На нього чіпляє приманку – різнокольорові рибки із силікону розміром 25-100 мм. Так напровесні ловить судака.
– У сонячну погоду судак добре хапає жовті, оранжеві та салатові приманки, а після дощу та під час поганого кльову краще брати приманки неяскравих кольорів – коричневі, каламутно-білі та масляного кольору. Темні нагадують мальків йоршиків, якими полюбляє ласувати хижа риба, – радить Валентин Січкар.

На гачку під приманкою має бути грузилко зі свинцю, яке добре тоне. Проте наблизитися та проковтнути гачок хижака має змусити рибалка. Одразу після закидання вудки потрібно почекати 3-4 секунди та почати проводити наживку власноруч.

– Беру вудилище та легенько підтягую до себе. Таким чином обманюю рибу. Бо їй здається, що то мальок пливе близько до дна, починає наближатися й ковтає наживку, – розказує рибалка.
Гарний улов вдається рибалкам, які добре знають свою водойму. Найкраще місце для закидання – біля підводних ям, де дно змінює глибину. Закидати приманку на гачку під судака Валентин Січкар радить якомога далі від берега, тоді улов кращий.

– Беру такий спінінг, щоб мав добрий замах – середньої довжини. Є спінінги завдовжки три й більше метрів, але вони не такі зручні. Річ у тім, що чим довша така вудка, тим більше важить, і закинути її стає важче – більше навантаження на кисть руки, – розповідає рибалка.
Для того, щоб судак почав чіплятися, часом треба закинути вудку кілька разів в одне і те ж саме місце та зробити проводки з джигами.

– Якось я пожартував із другом, що риба вчепиться на восьмий раз. Почав закидати раз, другий, але, зрештою, так і вийшло – риба вчепилася на восьму проводку. Видно, спрацювала рибальська інтуїція. І новачку, і бувалому моя порада: хочеш судака – не лінуйся закидати вудку, – сміється Валентин Січкар.
Хитрощі з джигами можуть не відразу дати кльов. Судак кидається на свою жертву, якщо та перебуває близько від нього – не більше 30 см. Чим далі від нього дрібна риба, тим меншу активність проявляє.
Судак – риба доволі важка, по кілька кілограмів. Зустрічається й 10 кг. Тому, щоб витягнути її з води, вудилище має бути не надто гнучким і з твердим кінчиком. Варто обирати жилку, плетену з кількох ниток.

– Товщину жилки підбирайте залежно від розміру риби. На невеликого двометрового судака підходить плетінка діаметром 0,12 см, – уточнює рибалка.

Оксана ТУПАЛЬСЬКА

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.