Капуста Отаман не розтріскується

капуста

На початку нового сезону городники серед різноманіття овочів вибирають також різновиди капусти. Хтось ранню, хтось пізню, цвітну, синю тощо. Якщо вживати в салати, то більшість сортів смакуватимуть, але якщо господині планують вирощений урожай поквасити, то треба ретельно поставитися до вибору.

Є середньопізні та пізньостиглі сорти білоголової капусти, які в квашеному вигляді можуть зберігатися 10 місяців – із серпня до травня.

Серед гібридів нового покоління середньостиглої та середньопізньої груп фахівці рекомендують жаростійкі Ілону F1, Мар’яну F1, Грацію F1. Ці сорти дають велику засолювальну головку до 5 кг уже до 20 серпня. У засолюванні зберігаються до січня-лютого й мають високі смакові якості.
Зі зміною клімату стало складно вирощувати повноцінний урожай капусти. Адже оптимальна температура для капусти – 22-25 градусів, а влітку в нас часто спека. Городників виручають жаростійкі гібриди капусти.

Перевага гібридів у тому, що вони мають раннє достигання, стійкість до стресів. У них компактна розетка листя, що дозволяє садити густо й ощадливо використовувати грядки. До ранньої групи належать гібрид капусти Отаман F1 і новий гібрид Рондо F1. Сорти, окрім високої продуктивності, мають більш щільну й важку головку, яка стійка до розстріскування. Гібриди рекомендовані для вирощування через розсаду і прямим посівом у ґрунт.

Серед пізніх сортів добре зарекомендували себе гібриди Орбіта F1 і Валентина F1. Вони мають підвищену жаростійкість, не бояться посухи, мають потужну розетку листя.
При вирощуванні будь-якого сорту чи гібриду капусти кращий результат у тих овочівників, які обробляють капусту препаратом Мірофіт. Він складається з натуальних компонентів, тому нешкідливий. Проте надійно захищає капусту як від шкідників, так і від хвороб. Має стимулюючу дію і підвищує лежкість капусти під час зберігання.

Олена ЛАЗАРЄВА,
доцент Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету
www.lazareva.info

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.