Консультація ветеринарного лікаря

  cow.jpg

Через місяць після отелення корова почала линяти, стала майже лиса, чи не захворіла часом?

Шерсть може випадати при корості, вошивості та авітамінозі, які загострюються в другій половині зими та навесні. Шкіра береться струпом, утворюються сліди після розчухування – особливо на шиї, корені хвоста. Якщо корова в такому стані, викликайте ветеринара. Інтенсивна линька це також ознака підвищеного обміну речовин в організмі. Тому, навпаки, може свідчити й про відмінний стан здоров’я.

Свині похворіли бешихою серед зими, хоч її вважають літньою хворобою, як її вивести?

Збудники бешихи – це стрептококи. Улітку вони активніші, але й узимку можуть вразити худобу. Єдиний захист – щеплення. Після того, як свині перехворіли на бешиху, другий раз вони захворіти не можуть. Виробляється імунітет до збудника. Тому дезінфікувати загін зі свинями немає сенсу, а от коли він звільниться, перед запуском нових поросят його треба гарно вичистити, помити та продезінфікувати. До речі, розчин вапна вбиває збудника бешихи майже миттєво. Триразова побілка рідким розчином вапна запобігає не тільки бешисі, а й більшості інфекційних хвороб.

Собака втік із прив’язі, повернувся в ранах. Чи не міг заразитися сказом, хоча був щеплений?

Щеплення від сказу роблять саме на такий випадок. Щоб підвищити ефективність, можна зробити й лікувально-профілактичне щеплення, уже після умовного інфікування. Доцільність цього визначає ветеринар, оглянувши собаку та знаючи, яку вакцину йому вводили раніше. Сказ розвивається повільно, тому за собакою треба пильнувати. При перших відхиленнях у поведінці викликати ветеринара. Окрім сказу, тварина могла підчепити лептоспіроз, правець. Для профілактики цих хвороб рани обробляють антибіотиками.

Чи можна і в яких дозах застосовувати горілку для лікування худоби, наприклад, розладу травлення?

Лити наосліп у тварину будь-які ліки й очікувати зцілення – не варто. По-друге, сам алкоголь, у чистому вигляді без супутніх препаратів, вряд чи зможе вилікувати. По-третє, якщо розлад травлення в худоби від отруєння, то алкоголь чинитиме додатковий тиск на печінку і тільки погіршить стан. При проблемах травлення краще застосовувати настоянку чемериці, проносну сіль, кормовий антибіотик – біовіт, тетрациклін. Перед використанням читайте інструкції до препаратів.

Ветеринарний лікар Василь Усатенко

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.