У селі Буди на Вінниччині стовпи можуть впасти на людей

selo.JPG

Надія Пироговська, жителька села Буди Тростянецького району на Вінниччині, підв’язує до своїх воріт кабель Укртелекому. Він уже півроку мало не по землі стелиться вулицями села. Місцями й городами. Коли трактор заїжджає на город орати, хто молодший лізе на стовп, щоб підв’язати кабель. Бо провисає нижче трактора. Інші тримають стовп, щоб не завалився. Люди оберігають кабель, бо по ньому в селі біжить інтернет від Укртелекому.

– Щоразу відв’язую, щоб машина могла з подвір’я виїхати, а потім назад прив’язую, щоб попід парканом можна було ходити,– розповідає Надія Пироговська. – У серпні стовпи разом із проводами попадали. Прийшли хлопці з телекому, зв’язок наладили, а кабелі так і висять, бо стовпи від давності згнили. Я вже не раз зверталася на телеком, інші теж телефонують. А там відповідає автоматичний оператор, нема з ким розмовляти. Поїхали в телеком, а там сказали, що в нас кооператив, і ми самі маємо вирішувати свої проблеми. А який же у нас кооператив? При Радянському Союзі телефони були в начальників, бригадирів, інвалідів. Лінія йшла під землею. Щоб не ритися, телеком виніс усе нагору, а люди допомогли йому в цьому: купували стовпи, тесали їх в обмін на обіцянку, що телеком усе те обслуговуватиме. Тепер виявляється, що тоді в нас виник кооператив.

Гнилі стовпи поступово падають і вже можуть не тільки порвати лінію, а й впасти на людину. Такі стовпи є навіть на території дитсадка.

– Звернулася листом до начальника Тростянецької дільниці Укртелекому з приводу того, що потрібно поправити стовпи й підтягнути дроти, – розповідає Ольга Христич, завідуюча Будянським дитячим садком. – Він приїхав, оглянув усе, зробив висновок, що лише компетентна особа може встановити, в якому стані стовпи й чи придатні вони до подальшої експлуатації, і що таких людей у нас немає. Листа не взяв, відповіді на нього не дав. Сільські хлопці їх трохи підперли, але теплої пори, коли діти підуть на ігровий майданчик – це створюватиме загрозу їхньому життю.

Листи до Укртелекому пише й сільська рада. Її голова Олександр Комаров вважає, що за такого ставлення краще перейти до іншого провайдера.

Якщо знайдеться компанія, яка запропонує селянам інтернет, Укртелеком втратить частину своїх абонентів. В більшості людей телефон залишився лише задля інтернету. Укртелеком усе зводить до банального – немає на стовпи грошей.

– Ми не відмовляємося від обслуговування, підтримуватимемо, але ті лінії, які будували люди в Будах – у нас не на балансі, – каже Олександр Корнієнко, начальник Тростянецької дільниці Укртелекому. – Ми мали їх узяти на баланс, а людям повернути затрачені ними кошти, але через відсутність фінансів зробити цього не змогли.

Проте лише в третьому кварталі 2017 прибуток Укртелекому становив понад 1,6 млрд гривень. Очевидно, що ні районні відділення, ні село взагалі у великого підприємства не в пріоритеті. Наприклад, позаминулого року інвестиції в розвиток Укртелекому сягнули майже мільярда гривень, але більша частина вкладень пішла на масштабні проекти з модернізації мережі найбільших міст України. Звісно, районам дістаються малі крихти від великих. Зате знову підвищилася абонплата за користування телефоном та інтернетом. Була 205 гривень, тепер – 229. Абонентам Укртелекому залишається лише сподіватися, що інтернет стане на 24 гривні швидшим і якіснішим, а стовпи, які підтримують кабель, не зваляться ні на чию голову чи авто.

Оксана ГАЙСИН

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.