Опіки дерев лікують замазкою «БлагоCад»

опіки дерев

Які б не були перепади температури взимку, вони не впливають на кущі смородини та малини. Вони зимостійкі й морозів не бояться.

— Смородина при загартуванні може витримувати температуру до -200 градусів. Їй страшні морози ближче до весни, коли почне квітувати. Може обсипатися частина цвіту й зменшиться врожай, – розказує Олег Китаєв, кандидат сільськогосподарських наук Інституту садівництва НААН України. – Садову суницю від морозу рятує сніг. Під ним температура в кущах нуль градусів. Де снігу немає і морози тримаються до -14 градусів, ягід буде менше, але сам кущ не вимерзне.
Перепади температури найбільше шкодять кісточковим деревам. Цього року перша половина зими була теплою, а це вже почалися морози. Вони хоч і не страшні, але абрикоси, черешні можуть постраждати.

— Із середини лютого для дерев найбільшою бідою є сонячні опіки. Удень кора нагрівається до 40 градусів, уночі різко охолоджується. Перепад температури до - 15-20 градусів призводить до появи сонячних опіків. Це частіше буває на сході, де сонячних днів більше, ніж на заході України, – каже фахівець.
Опіки на деревах проявляються в квітні-травні. Кора розтріскується, з’являються почервоніння, бо пошкодився камбій – тканина між деревиною і корою. Захищає кору побілка вапном, водоемульсійною фарбою.

– Фарбувати або вапнувати дерево потрібно восени в сухий гожий день. Тоді фарба добре прилипає і кора дихає. Не треба за це братися весною. Тоді толку від неї немає, хіба що для краси, – пояснює Олег Китаєв.

Також зменшує нагрів стовбурів і водночас захищає від гризунів будівельна монтажна сітка. Обмотувати її теж треба з осені.

— Якщо не встигли захистити дерево від опіків, їх лікують спеціальною садовою замазкою. Спочатку ножем зрізують пошкоджену кору, так зачистяться відмерлі тканини. Тоді пальцем наносять замазку, – радить кандидат наук. – Я довіряю тільки замазці «БлагоСад», бо перевірив її дієвість сам. Порівняно з іншими закордонними, вона повністю відновлює деревину і заживляє рани. Якось у мене миші згризли дві третини кори стовбура, і замазка його врятувала. У замазці є ростоактивуючі речовини, які стимулюють розвиток камбію. Рани затягуються, утворюється нова кора.

Коштує замазка «БлагоСад» близько 70 гривень за 150-грамову упаковку. Її надовго вистачає і десятиріччями може стояти, не псуючись. Чого не скажеш про решту замазок, які постоять рік-два і не те, що не допомагають, псують кору.

– До нас не раз зверталися люди, які купували невідомі, імпортні замазки, і дерева від них відмирали, – каже Олег Китаєв.

Анатолій Поліщук

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.