Виноград Восторг витримує морози понад двадцять градусів

P8280039.JPG

Виноград сорту Восторг селекціонери з Новочеркаська створювали, щоб поєднати відмінний смак і стійкість до морозу й хвороб. Назву сорту дали завдяки реакції на нього під час дегустації новинок.
– Директор дослідного господарства затримався біля кущика з єдиним гроном, скуштував, а потім вигукнув: «Це не виноград – це восторг!». Так і назвали, – розповідає Олексій Кравченко, агроном-плодоовочівник із села Бобрівник Зіньківського району на Полтавщині.

Олексій Кравченко має розсадник винограду. У ньому майже 200 сортів, серед яких і Восторг.
– Цей виноград унікальний не тільки завдяки вишуканому смаку. Він витримує до 25 градусів морозу, вражає розміром ягід. Вони білі, овальні із засмагою на сонячному боці. Гроно важить від одного до двох кілограмів, – продовжує виноградар.

Перші сигнальні грона виростають уже на другий рік після посадки саджанця. Головне правильно його посадити. Тому Олексій Кравченко консультує кожного зі своїх покупців.

– У мене аж серце болить, коли бачу, як продавці на базарі тримають корінці сухими й не обрізають їх. Одразу видно, що вони їх не вирощували, – ділиться агроном. – Після придбання треба підрізати кінці корінців до здорової частини й замочити лозу у воді. На 10-літрове відро води додаю столову ложку меду – це натуральний стимулятор укорінення. Можна також придбати спеціальні засоби для цього в магазині.

Якщо кора на лозі жива й саджанець не дуже в’ялий, то напувають його день. Сухі – три дні в затінку. Якщо настало раптове похолодання й лозу не можна висадити, її корені обмотують і кладуть у погріб.

– Коли ґрунт добре прогріється, викопую яму. Вона має бути простора, щоб корінь розправився. На два штики лопати вглиб і 60-70 сантиметрів у діаметрі. На дно кидаю верхню землю, вона родючіша. Додаю відро перегною й приблизно кілограм попелу. Калій із попелу винограду потрібен навіть більше, ніж азот і фосфор, – наголошує виноградар. – Цього запасу перегною та попелу вистачає на два роки росту.

Перемішує суміш і засипає нею половину ями. Ставить саджанець і зверху наливає 3-4 відра води.
– Роблю в ямці озеро. Воно має постояти, щоб корінці насичилися вологою, – уточнює Олексій Кравченко.

Засипає решту землі. Зверху залишає від саджанця лише два верхні вічка, щоб виросло не більше двох сильних пагонів за перший рік. Протягом сезону поливає нечасто, але щедро – 3-4 відра води на кущ. Раз на 10-12 днів.

– Люди часто роблять помилку. Поливають щодня по піввідра. Цього мало, коріння глибоко не промокне, – попереджає агроном.

На другий рік на кущі зав’язуються грона. Агроном радить їх зірвати. Залишити лише одне, щоб пересвідчитися, що це саме той сорт, який був куплений. На дорослому кущі має бути 20-22 пагони. Сорт чутливий до навантаження. Ягоди дрібнішають, затримується достигання. Дозріває Восторг на початку серпня.

Карина ХОМЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.