Спадкування рухомого чи нерухомого майна

517-1-405x240.jpg

Моєму чоловікові після смерті залишилися від батька дім у селі та автомобіль. Розкажіть, будь ласка, яким чином успадкувати рухоме чи нерухоме майно? Що для цього потрібно?

Ядвіга Кримська, Харківська область

Спадкування рухомого чи нерухомого майна здійснюється за заповітом чи за законом. У будь-якому випадку, спадкоємцям, які бажають отримати спадщину, необхідно звернутися протягом 6 місяців із дати смерті спадкодавця до нотаріальної контори за місцем проживання останнього із заявою про прийняття спадщини. Якщо цей строк буде пропущений, то треба звертатися до суду для поновлення цього строку. Після подання заяви нотаріус відкриває спадкову справу, у межах якої виявляє спадкоємців, встановлює, чи є заповіт, і залежно від цього обирає порядок розподілу спадкового майна між спадкоємцями. Окрім цього, спадкоємцям слід розуміти, що незалежно від заповіту є особи, які мають обов’язкову частку в спадщині. До числа таких осіб закон відносить: малолітніх, неповнолітніх, повнолітніх непрацездатних дітей спадкодавця, непрацездатну вдову (вдівця) та непрацездатних батьків, які спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом.

Разом із спадковим майном до спадкоємців переходять і зобов’язання померлого, які були чинні на дату смерті спадкодавця. Наприклад, кредитні зобов’язання. Але їхній розмір не може перевищувати вартість спадкового майна.

Окрім того, у межах спадкової справи спадкодавці можуть укласти між собою договір про добровільний поділ спадкового майна, чим відступити від рівності часток.

Юрист Михайло Можаєв

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.