Мисливську собаку обирають за видом дичини

dog

Мисливці та кінологи поділяють псів для полювання на шість груп. Це хорти, лайки, гончі, норні, лягаві та спанієлі. Перед вибором собаки потрібно визначитися, для якого способу полювання застосовуватиметься собака. Наприклад, для цькування хутрових звірів переважно беруть хортів. Вони переслідують тварину, поки не схоплять. Мають відмінний зір і добре розвинені фізично. Норні породи – це фокстер’єри та такси, призначені для полювання на борсука, лисицю, тобто норних диких звірів. Норні швидкі й наполегливі в пошуках дичини. Завдяки своїй спритності й продовгуватому тулубу вони залазять у нору й витягують лисицю. Найбільш універсальними для полювання вважаються лайки та дратхаар. Їх використовують у полюванні на хутро, кабана, ведмедя, лося, пернату дичину. Жертву переслідують мовчки, а коли знайдуть, починають дуже голосно гавкати.

– Узяв дратхаара ще десять років тому й жодного разу не пошкодував. Мій Джек на полюванні поводиться, як трактор, розказує Михайло Розгон із міста Полонне Хмельницької області. – Якось допоміг мені підстрелити кабана, хоч я вже думав, що нічого не вийде, бо я був далеко. Собака гавкав і бігав навколо звіра по колу. Але тримався від нього на відстані 10 метрів. Я тим часом підібрався поближче і вполював кабана. Пес породи дратхаар такий невтомний, що поки не принесе качку з очерету, сам не вийде.

Ходжу на полювання різних тварин. Мій Джек універсальний – будь-якої пори й на будь-якій місцевості відмінний мисливець.

Дратхаар – це жорсткошерста німецька лягава. Є ще курцхаари. Це теж німецька лягава, але короткошерста. Обидві породи чи не найкраще полюють на пернатих. Собаки мають яскраво виражену чуйку та дуже слухняні. Виконуючи команду, вони стають у стійку, і без команди не лякають птицю. Проте якої б породи не був пес, його все одно треба дресирувати. Найлегше цьому піддаються спанієлі. Ця порода дуже добре шукає у воді та виносить на берег підбиту дичину. Ці ж якості яскраво виражені й у ретриверів. Собаки навіть пірнають за дичиною. У них гарний нюх і м’які щелепи. Це й дозволяє псам приносити господареві птицю неушкодженою.

– Якщо мати хорта, то можна навіть відкласти рушницю і не витрачати патрони, – сміється мисливець. – Ці собаки як тільки помічають дичину, то женуться за нею, поки не зловлять і не задушать її.

Гончих собак беруть для полювання звіра гоном. Вони знаходять сліди тварини й переслідують його гавкотом. Це одні з найрозумніших порід, які заходять до звіра ззаду й виганяють його під рушницю мисливця, який сидить у засідці. Окрім цього, вони незамінні в розшуку пораненого звіра, якого легко вистежують за запахом крові. Серед них найбільше цінуються породи англійська, російська і бігль.

Підготував Анатолій ПОЛІЩУК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.