Кущ кімнатних томатів дає 650 плодів

томати на балконі

Кімнатні томати можна сіяти посеред зими. Вони однаково добре ростуть на підвіконні, балконі та на городі. Коли утворюються три справжні листки, розсаджують в окремі горщики від 3 до 5 літрів. Можна й у менші, але зав’яжеться втричі менше плодів – 150-200 міні-помідорчиків. Щоб було достатньо світла, горщики тримають на вікні або на столі біля нього. Із часу посіву до дозрівання плодів минає 100 днів. Плоди не тріскають і не обпадають. Кімнатні сорти не бояться фітофтори та інших томатних хвороб.

— Найпопулярніші сорти кімнатних помідорів – це Баяя, Вілма, Венус. Останні – оранжеві. Низькорослі виростають не більше 25 сантиметрів заввишки. А завширшки розростаються, як японське дерево бонсай, – розповідає Сергій Буйвал із міста Кролевець Сумської області, власник компанії «Добродар».

Чоловік сам випробовує насіння, яке продає його компанія. У кожній пачці приблизно по 20 насінин.

– Усе насіння проросло й помідори прижилися. Як було зазначено в описі сорту, так і виросло. Із куща Баяя зібрав 650 штук. Навіть якщо довести до пуття половину посіяного насіння, то буде гарний урожай, – продовжує Сергій Буйвал.

Після збору врожаю землю в горщику оновлюють і садять нову розсаду.
– Якщо на рослині яскраво-зелене листя, яке дає гарний приріст, томати можна не підживлювати. Якщо листки пожовкли й скручуються, то їм потрібні комплексні добрива для томатів, – радить фахівець.

Окрім кімнатних низькорослих, є ще високорослі помідори.

– Сіяв на пробу й виросло дерево 2,5 метра. Брав сорти Американський ребристий рожевий та Амана оранжева. Виросло три томати вагою по 700-800 грамів. М’якоть у них соковита, м’ясиста та солодка, – каже Сергій Буйвал.

Карина ХОМЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.