Переносна загорожа для курчат захищає їх від котів і кобців та не дозволяє тікати від квочкиrehybr

курник на колесах

Теплий курник – це запорука підвищення несучості курей. У цьому переконався Ігор Олійник із селища міського типу Чутове Полтавської області.

– Улітку зробив курник з утепленою забутовкою, обшив стіни мінватою, і якщо раніше жінка 15 яєць збирала, то тепер 23 стабільно є. Будував, бо старий уже завалювався, набридло латати. І не сподівався, що кури так віддячать, – каже Ігор Олійник.

Для курника добре вибрати місце поблизу городу. Тоді на ньому можна зробити вигул для птиці. Обгородити сіткою й засіяти травою. На двадцять курей Ігор Олійник зробив курник завширшки три і завдовжки п’ять метрів.

– Звели з кумом курник за чотири дні. Перед тим залили фундамент. Копали завширшки 35 сантиметрів, а вглиб на півметра. На дно кинули сантиметрів 15 щебеню. Зверху – 10 сантиметрів піску. На нього вже вклали в траншеї опалубку. Щити над землею були десь на 10-15 см. Це висота підмурку. Бетон заливали в траншеї на арматуру, щоб міцніше було, – розповідає господар.

Коли підмурок висох, чоловіки вигнали стіни з бруса. Зсередини утеплили їх мінеральною ватою і обшили ДСП. Стелю односхилого даху теж обшили деревом – дошками. Між ними та шифером теж поклали шар мінеральної вати.

— Бачив, як чоловіки утеплюють пінопластом. Я проти, бо він не пропускає пару. Від цього всередині буде занадто волого. Для вентиляції вставив у дах каналізаційну трубу стандартного діаметра. Один кінець її вивів назовні, а інший був усередині пташника. Узимку цю нехитру вентиляцію просто закриваю ганчіркою і птиця не мерзне,– уточнює Ігор Олійник.

Підлогу збили з дощок. На них насипали тирси.

– Завдяки цьому температура в курнику навіть у найвищі морози була плюс десять, – запевняє господар.
Сідала збивав із розрахунку 30 см на одне місце. Під ними, щоб заощадити місце, розмістив гнізда. На ніч вони закриваються.

– Уночі кури не несуться, а покинь відкриті, то до ранку будуть повні посліду, – каже чоловік.
Щоб кури краще неслися, усередині курника повинно бути якомога більше денного світла. Для цього вікна в курнику мають виходити на південь. Узимку та на початку весни на 5 кв. м має бути лампочка потужністю 60 Вт.

– Такий був злий на сусідських котів, що мав би рушницю, то постріляв. Торік перевели мені з десяток бройлерів. Цього літа вже не нервуватимусь. За зиму зробив собі переносний курник, – хвалиться Олексій Кравченко із селища міського типу Локачі Волинської області.

Переносний курник – це рейки, збиті у формі трикутної призми. До них прибита сітка. Із боків є ручки, щоб зручно переносити. Курник як ковпак накладають на квочку з курчатами. Вони опиняються ніби в прозорій палатці. Коли випасуть траву – переносять на інше місце.

– Зранку виставляю на сонце, а вдень можна в тінь сховати. У мене собачка такий, що сам не зачепить і котів не підпустить. Поставлю біля буди, хай стереже, – сміється чоловік. – Водночас від кобців убереже й не розбігатимуться по чужих городах.

Довжина переносної обори – два метри. Висота – 80 см. З одного боку наверх можна прибити кілька дощок. Під ними курка з виводком сховається від раптового дощу.

Ігор БОРОЗДЮК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.