Ожинова малина родить китицями

berry.jpg

Ред Даймонд – це сорт малини, схрещеної з ожиною. Ягоди ростуть китицями по 8-16 штук. Круглі як на ожині, але колір малиновий. За смаком нагадують вишню та гранат. Кущ виростає до 3 метрів і має форму ліани, що теж передалося від ожини. Улітку його прив’язують до опори, а на зиму пригинають до землі.

– Плюс цього сорту, що мало колючок і легко збирати ягоди. Вони тримаються купи, не розсипаються як ожина, – розповідає Василь Сараматинський із села Скнилів Пустомитівського району Львівської області. – Знайшов цей сорт в інтернеті. Замовляв поштою аж із Харкова, бо вирощую тільки щось цікаве, а не такі ягоди, які є в кожному садку.

Перший урожай зібрав наступного року після посадки саджанців. Вибрав для них затишне й сонячне місце. Ґрунт приготував завчасно, щоб як тільки надішлють малину, одразу посадити.
– Якщо перестоїть і коріння підсохне, погано приживається. Буває, на базарі тільки такі й продають. Підрізую секатором до свіжого зрізу. Корінь має бути не в’ялим. Що розлогіший, то більше пустить пагонів. Це головний орієнтир під час вибору саджанця, а не його стовбур, – зауважує садівник.
При перекопуванні ділянки вносить відро перегною на кожен кущ і по склянці деревного попелу. Викопує ями 40 на 40 см, завглибшки до півметра. Відстань між ними 70-80 см. Посередині ями формує горбок і ставить на нього саджанець. Засипає його землею, поливає відром води. Коли та вбереться, зверху замульчовує.

– Мульча захищає коріння від пересихання влітку й підмерзання взимку, – уточнює чоловік. – Цю рослину не можна садити там, де раніше були помідори, картопля, червона малина та яблуні. Вони мають спільні хвороби, від чого молодий кущ може не прийнятися.

Після цвітіння малини, щоб краще утворювалася зав’язь, підживлює кущі деревним попелом. Склянку розводить у відрі води або підсипає по 2-3 ст. л. під кожен кущ і поливає водою. Корисні речовини поступово всмоктуються в коріння.

– Щоб малина не розросталася по всій ділянці, навколо саджу часник. Він зупиняє її ріст і стримує чітко в межах, – ділиться господар. – Також можна вздовж ряду на глибину 20 сантиметрів вкопати шифер. Він теж спинить хаотичне загущення.

Сорт стійкий до хвороб, окрім вертицильозного в’янення. Щоб захистити, весною до цвітіння та восени обприскує мідним купоросом. Малина морозостійка, витримує до -25 градусів. Розмножують верхівками, як ожину. Наприкінці травня пригинають і присипають землею. Поливають, і на місці бруньок гілля пускає корені. Тижнів за два пагони відрізають від корча й висаджують на новому місці.

Карина ХОМЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.