Кальцеолярію сіють у горщики й на клумбу

Кальцеолярія

Кальцеолярія – кімнатна рослина, яка не так давно з’явилася в Україні. Її можна вирощувати на підвіконні й у квітнику. Квітка має форму черевичка або двох губ, нижня з яких більша за верхню. На одній рослині розкривається 20-30 квіток. Буває червоного, жовтого або рожевого кольорів. Підходить для зимового вирощування, бо любить рости в холоді. За температури вище 16 градусів уже осипаються бутони. Розмножується живцюванням і насінням.

– Сію квітку двічі на рік. Якщо восени, то цвіте навесні, літня аж до зими. Можна після цвітіння зрізати надземну частину, поставити в темне місце, щоб рослина 1-2 місяці відпочила. Але цвісти буде менше, ніж посіяна заново, – розповідає Ольга Поборська з міста Куп’янськ Харківської області.

Змішує 2 частини листової, 2 частини дернової землі, 1 частину торфу і 0,5 частини піску. Кладе в контейнер і висіває насіння. Воно дуже дрібне, його не можна присипати землею, бо не посходить. Прикриває прозорою плівкою і чекає, коли з’являться перші листочки. Тоді пересаджує їх в окремі горщики. Їх наповнює іншою землею. Змішує по дві частини торфу, перегною, землі з городу та частину піску. На кілограм цієї суміші додає 2 грами мінерального добрива. Щоб земля не була кислою, на цю кількість суміші додає 20 грамів товченої крейди. Коли квіти розростуться, прищипує бічні пагони, щоб рослина всі сили кидала на центральні пагони. Цвісти кальцеолярія починає на 7-8 місяць від посіву. Рослина любить світло, але не прямі сонячні промені. Полив відстояною водою.

– Кальцеолярія боїться сірої гнилі. Вона нападає від переливу. Якщо завелася, обриваю пошкоджені листки й обприскую вазон бордоською рідиною або якимось іншим препаратом із міддю, – уточнює квітникарка.

Карина ХОМЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.