У січні сіють перець чилі

перець

Наприкінці січня – на початку лютого саме час висівати перець чилі. До теплої пори він виросте до такого стану, що можна буде висадити з горщиків у відкритий ґрунт або виставити на балкон. У відкритому ґрунті гострий перець виростає до 1 метра. Плодів на ньому більше й вони масивніші, ніж у горщику. Тому зараз саме час розпочати цю справу.

– Чилі невибагливий, однак не любить сильної спеки, надмірної вологості й воду на листі. Сію в горщики на вікні. Поливаю відстояною водопровідною водою. Нічого особливого не додаю. Після появи пари справжніх листків пікірую в окремі невеликі горщики діаметром 8-10 сантиметрів, – розповідає Ірина Степанян із міста Луцьк на Волині.

Коли перці досягнуть 10-15 см, а їхня коренева система зміцниться, пересаджує в більші горщики, в яких вони цвітуть і плодоносять. Буває, що перший цвіт опадає.

– Узимку відчиняю вікно на 3-5 хвилин на провітрювання, щоб рослини загартовувалися, – розказує жінка. – Загартовані рослини стійкіші до хвороб, не кволі на вигляд. Пересвідчилася в цьому на практиці. Коли залишилася без городу, облаштувала його в себе на підвіконні в квартирі. Так, у мене виросли помідори чері, квасоля шпарагівка, а огірки навіть кращі, ніж у відкритому ґрунті.

Тепер вирощує перці чилі, які в неї рясно плодоносять. На перець інколи нападає кліщ. Його Ірина Степанян виводить часниковим настоєм, але він може попекти рослину. Найкраще розчином господарського мила або спеціальними препаратами.

– Якщо є прохолодна тераса, льох, то гострий перець, який відродив улітку, може там перезимувати. Навесні його знову можна висадити з горщика на город. Перед зимівлею або після збору останнього врожаю обріжте перець на відстані 10-15 сантиметрів від землі, пересадіть його в горщик із вологим ґрунтом і перенесіть на зберігання, – радить господиня.

Якщо в когось ріс перець на підвіконні й відродив, його теж можна обрізати, і навесні він швидко відновиться. Плодоносить раніше, ніж перець, вирощений із зимової розсади.

Мар’яна ОЛІЙНИК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.