Бельгійських велетнів продають по півтисячі гривень

Krolik

Василь Лесик із міста Погребище на Вінниччині вже 25 років вирощує кролів м’ясо-хутряної породи фландер, або бельгійський велетень. Вони не вибагливі у догляді, але виростають до п’яти кілограмів. Проте їх вигідно продавати не м’ясом, а молодняком на розвід.

– Півторамісячних віддаю за 150 гривень, двомісячних – за 200, і так далі. За кожен місяць плюс 100 гривень, – розказує Василь Лесик. Забивати не люблю. Коли доводиться, то тушку продаю від 110 гривень за кіло. Дорослий кріль виходить понад 500 гривень. А хутро беруть по 45-50 гривень за кілограм.

Ідеально, коли в самиці народжується до вісім кроленят. Бо якщо більше десяти, на всіх не вистачає сосків. Тоді господар кількох відбирає і поселяє до звичайних кролиць. Ті годують своїх і породистих.

– Постійно оновлюю кроликам кров, бо родичів можна спарувати не більше одного разу. Виведеться порода. Тому привожу кролів із заходу та сходу України. Їжджу на виставки, спілкуюся з кролівниками, – пояснює господар.
Бельгійських велетнів годують як звичайних кролів – вівсом, ячменем, кукурудзою. Кладуть моркву, іноді буряк. Але не часто, бо від нього в тварин може бути здуття животів. Обов’язково наливають воду.

– У морози даю теплої, випили й решту виливаю. Зазвичай вистачає 250 грамів уранці й увечері. Ще й підсолюю її, це теж треба для організму кроликів, – уточнює чоловік. – Є кролівники, які купують комбікорм. Але я цього не визнаю, бо туди якісь домішки додають. Тоді, звісно, кролик гарний, вгодований. А в мене хоч і худіший, але на чистому продукті вирощений.
Також Василь Лесик варить кролям картоплю в лушпиннях. Дає сіно, влітку – зелену масу.

– Для бельгійських велетнів у клітках має бути не звичайна сітка, а дошки. Зверху – підстилка із соломи. Інакше фландери натруть собі мозолі на лапах, а це вже дерматит, треба лікувати. Проте краще не допускати до хвороб і робити вчасно щеплення. Але добре читайте інструкцію, щоб раніше часу не дали якийсь укол чи не нагодували чимось не тим, що треба. Бо вітчизняні й закордонні препарати треба вводити в різний термін, – попереджає кролівник.
Також кролям дає аптечні вітаміни й виводить глисти. Щоб менше хворіли, радить тримати кролів не більше трьох років. Старші не тільки більш хворобливі, а в самиць зменшується молочність. Кролиця годує приплід місяць. Після того господар забирає кроленят і пускає до неї самця на два дні.

– Хто вперше хоче купити кролів, краще починати зі звичайних. Трохи потримаєте, потренуєтеся, а тоді вже й породисті можна брати, – рекомендує Василь Лесик.

Валерія ВІКТЮК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.