Різдвяник краще квітне від стресу

різдвяник

Починаючи з грудня й аж до кінця лютого в господинь рясно цвітуть різдвяники. Цей вазон ще називають зигокактус або шлюмбергера. Найпоширеніші яскраво-фіолетові, рожеві. Рідше трапляються червоні, оранжеві та білі. Останні більш пізні й часто зацвітають на Великдень, якщо свято випадає на ранню весну. За це білий сорт ще називають великодником.
– Свій перший різдвяник я отримала на Миколая від коханого, – розповідає Наталія Прейзнер із Чорткова на Тернопільщині. – Побачила вазон у журналі й захотіла собі такий. Розказала про це чоловікові, і він зробив мені сюрприз. Коли приніс різдвяник, він був невеличким, без жодної квітки. Я його пересадила, і за місяць вазон зацвів білосніжними квітами. Ось тоді я в них просто закохалася.

Наталя Прейзнер має вдома понад десять сортів різдвяників. Кожен сорт у господині особливий. Має різну форму і колір квітів.

– Із зигокактусами проблем нема, у догляді вони досить не вибагливі, – каже жінка. – Підливаю їх один раз на тиждень, а то й рідше. Добриво додаю до кожного поливу, купую в квітковому магазині для квітучих рослин або для кактусів, – продовжує квітникарка. – У мене був випадок, коли вазон перецвів і я його відразу пересадила, буквально через два тижні він знову зацвів, щоправда, не так пишно, як уперше.

Варто пам’ятати, що під час пишного цвітіння вазон дуже виснажується. Тому, якщо його підживлювати, він довше квітне.

– Вирощувати різдвяники дуже легко: відрізати щепку, але щоб їй було не менше року, і відразу посадити в підготовлений вологий ґрунт. Приблизно через 10 днів рослина пускає корінчик, – радить жінка.

Аби краще й швидше прийнявся, можна використати універсальний вкорінювач. Вазон зацвітає в перший рік після посадки. У різній літературі чи інтернетних статтях є багато інформації про те, що різдвяники не цвітуть через несприятливе місце для вазону, перелив, недостатнє підживлення. Проте в Наталії Плейзнер квітка цвіте двічі на рік – восени й навесні.
– Коли йде різкий перепад температури внаслідок вимкнення опалення в будинку, а вазон цвіте, то переношу його з кімнати в кімнату. То мені хочеться на вікні, то на столі, а то в підставку для вазонів їх поставити. Однак перебою з цвітом ще не спостерігала. Мабуть, такий стрес із перепадами температур їм лише на користь, – сміється господиня.

Різдвяники – це кактуси родом із Бразилії. Тому вазон любить вологість. Наталія Плейзнер радить раз на тиждень обприскувати квітку теплою водою з пульверизатора. Така процедура також забезпечить рослині чистоту і свіжість. Двічі на рік квітку обприскують і поливають водою з фунгіцидом. Це попереджає гниття коренів і стебел. Найпоширеніший шкідник, який поселяється на рослині й знищує її, – це борошнистий червець – дрібні комахи, вкриті білим пушком.

– Цих паразитів я вибираю вручну, а потім обприскую карбофосом або обробляю мильним розчином. Одну чайну ложку потертого мила розводжу в шести чайних ложках теплої води, – розказує Наталія Плейзнер.

Якщо догляд вазону подобається, то кущ різдвяника може давати нові пагони й квітнути впродовж двадцяти років.

Мар’яна ОЛІЙНИК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.