Правила вибору надійного намету

намет

Узимку сидіти над ополонкою затишніше в наметі. Вага розраховується за показником 1,2 кілограма на одного мешканця. Тримісний намет має важити не більше 3,6 кілограма. Коштують намети від 700 грн до 10 тисяч. Під час вибору варто враховувати матеріал, кількість шарів тенту, водостійкість і каркас.

Матеріал намету

Тканина намету не повинна пропускати повітря, вологу та ультрафіолетове проміння. Ідеальний варіант – це поліефір. Шви повинні бути проклеєні. Інакше через них потраплятиме вода. Є моделі, де шви прошиті спеціальною ниткою. Вона розбухає при потраплянні вологи, запобігаючи просочуванню води у внутрішній тент намету. Додатковою перевагою буде наявність тканини з вологозахисним покриттям.

Шари тенту

В одношарових наметах дно з’єднується з верхнім тентом. Вони призначені для використання тільки в теплу пору року з весни до ранньої осені через швидку втрату тепла всередині. Двошарові намети складаються з внутрішнього та зовнішнього шару, які кріпляться до каркасу. У цих наметах виникає ефект термоса – узимку не холодно, а влітку не жарко. Конденсат осідає не на внутрішній частині, а на тенті й по ньому стікає на землю. Зовнішній шар такого намету з поліестеру, стійкого до стирання, вигорання та деформації. Внутрішній – із нейлону, що нагадує марлю.

Водостійкість

Водостійкий намет позначають двома літерами мм. Такий намет захистить у негоду. Літні туристичні намети мають водостійкість 800 мм – 1500 мм, а демісезонні – 3000 мм – 5000 мм.

Матеріал каркасу

Каркас намету виготовляють з алюмінієвого сплаву, сталі, фібергласу і вуглепластику. Найміцніший матеріал – це сталь, але такий каркас дуже важкий. Алюміній і вуглепластик – це легкі й міцні матеріали, але дорогі. Дешевший варіант – фіберглас. Від форми каркаса залежить стійкість, місткість намету й легкість збирання та встановлення. Найпопулярніший варіант – півсфера. Така конструкція швидко встановлюється, міцна й вітростійка.

Дуги

Дуги наметів роблять із пластику, скловолокна та алюмінієвого сплаву. Пластик дешевий, але служить кілька років і розтріскується від ударів, деформації чи ультрафіолетового випромінювання. Намети, оснащені дугами з алюмінієвого сплаву, дорожчі, але міцніші.

Підготував Анатолій ПОЛІЩУК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.