Консультація ветеринарного лікаря

поросята

Є можливість підгодовувати свиней коров’ячим молоко. Краще свіже чи кисле?

Свиней годують не зі стерильного посуду. Тому велика ймовірність того, що в годівницях є хвороботворні бактерії. Їм легше розмножуватися у свіжому молоці. Це загрожує розладом травлення у свиней. Кисле молоко насичене молочнокислими бактеріями, які створюють певний захист від небажаної мікрофлори. Окрім того, молочнокисле бродіння робить поживні речовини молока більш доступними для перетравлення твариною. Тому кисле молоко для свиней краще, але треба стерегтися злегка прокислого, як кажуть у народі – сліпого молока. Воно може викликати у свиней діарею. Це ж станеться і від надлишку молочної кислоти в худоби, якщо перегодувати свиней кислим молоком.

Закололи кабана, а в нього білі пухирі на печінці. Ветеринар сказав, що це ехінококоз. Давали свині порошки від глистів, що ще треба було зробити?

Ехінококоз – це паразитарне захворювання зі складним життєвим циклом. Дорослий паразит усього кілька сантиметрів у розмірі. Потрапивши в організм свині, личинка приживається в печінці, легенях, нирках, рідше в серці тварини. Потім перетворюється на міхур розміром від рисового зернятка до кулака дорослої людини. Після забою тварини міхур паразита можуть з’їсти собаки. Вони інфікуються. Паразит відкладає яйця в кишечнику пса. Потім виходить назовні й може знову потрапляти з їжею свиням.
Відповідно паразити потрібно регулярно гнати не тільки у свиней, а й у собак, котів причому одночасно. Не менш ніж двічі на рік. Обов’язково оглядати нутрощі забитих свиней і у випадку ураження утилізувати хворий орган.

Як використовувати гашене вапно для дезінфекції?

Гашене вапно для дезінфекції застосовують у вигляді 15-20-відсоткового розчину – концентрація густого молока. Іноді рекомендують додавати двовідсотковогої мідного купоросу. Розчин наносять на стіни, підлогу, годівниці та інструментарій. Зробити це слід тричі, з інтервалом у три години. Знезараження найкраще відбувається після висихання та затвердіння накладеного шару. Слід зважати, що вапно не повинно бути занадто густим, бо погано проникне в мікрошпарини та деревину. Перед побілкою поверхні потрібно очистити від бруду, залишків фекалій і корму. Це значно підвищить ефективність дезінфекції.

Ветеринарний лікар Василь Усатенко

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.