Рибу взимку манить олово

зимова риболовля

Виходячи на зимову риболовлю, треба враховувати, що озера та річки замерзають нерівномірно. Спочатку крига утворюється на мілководних ділянках, потім на глибших водоймах.

– Остерігатися варто місця над ямами з течією, там вода замерзає в останню чергу, – ділиться досвідом Андрій Дмитрук із міста Вараш Володимирецького району Рівненської області.

Чоловік уже п’ять років займається зимовою риболовлею. Ходить на окуня, плотву, йоржа. Узимку ця риба найактивніша. Ловить її на мотиля.

– Личинку комара купую в магазині. Хоча цю наживку можна зловити самому. На ставку, де вони водяться, викопати яму в кризі. Промити мул, і в сачку залишаться личинки. Але це багато мороки, – каже рибалка.

Андрій Дмитрук сам робить вудки для зимової риболовлі з міцного патика та вібруючої насадки, яку купує в магазині разом із місінню та гачками. Зимові вудки, на відміну від літніх, короткі – від 20 до 35 см.

– Чим довше вудилище, тим простіше ним розмахувати, але воно буде важче й неповоротке. Тому над лункою зручніше вправлятися короткою вудкою. Кінчик вудки має вібрувати, – продовжує чоловік.
На вудилищі є котушка з жилкою та кивок – гнучкий кінчик, який замінює поплавок. Він сигналізує рибалкам, що спіймалася риба, і допомагає вудці легше вібрувати. На кінчику розміщена блешня – гачок, упаяний у свинцеву або олов’яну дробинку. Він під водою блищить і приваблює рибу.
– Узимку риба квола і менше противиться, але поводиться насторожено. Щоб її не відлякувати, снасті мають бути якомога меншими, адже нині вода прозоріша, ніж улітку. Для цього рибалки часто просвердлюють меншу ополонку, – продовжує чоловік.

Пробувати свердлити ополонку радить не на річках, а на стоячих водоймах, наприклад ставках.
– Лід завжди «грає». Може в непередбачений момент піти з-під ніг. Після перших морозів не виходжу на глибокі водоймища. Треба вибирати лід не тонше 1,5 метра. Не можна орієнтуватися тільки на температуру повітря, є такі озера, які гірше замерзають. І здається, якщо щоки пече, то й лід має взятися міцний, а буриш і видно, що тріщини йдуть, – попереджає Андрій Дмитрук.

Гарний зимовий улов буває під час першого льоду і відлиги. Тоді риба активніша, бо розуміє, що скоро голодуватиме, тому намагається побільше їсти. А на початку весни пригріває перше сонце, і риба ніби пробуджується.

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.