У селі на Вінниччині збудують парк за мільйон гривень
Жителі села Четвертинівка Тростянецького району на Вінниччині два роки тому три доби перекривали дорогу, щоб не дозволити будівництво пташників Вінницької птахофабрики. Та вже наприкінці минулого року ті ж самі люди погодилися на будівництво ще одного пташника.
– Щороку за кожен діючий пташник Вінницька птахофабрика платить селу 180 тисяч гривень. Три майданчики – це 540 тисяч. Але насправді за кожен новий об’єкт донедавна одноразово ще виділяли мільйон гривень. Тепер 1 мільйон 250 тисяч, – розказує Олександр Макух, сільський голова Четвертинівки. – Так керівництво птахофабрики змогло повернути довіру людей, довівши свою небайдужість до проблем громади.
Отримані гроші хотіли витратити на будівництво водогону, ремонт доріг чи розробку парку. Щодо кожного проекту в село приїздили спеціалісти й робили технічні висновки та підраховували витрати. З’ясувалося, що село розташоване на кам’яній породі, і неодноразові спроби знайти воду в достатній кількості були безуспішними. Тому цей проект відхилили. Тим паче, що лише на прокладання труб потрібно 3 млн грн.
– Дороги нам одразу всі не зробити, а лише щороку по кілька вулиць. Тому зупинилися на парку. Тим паче, що він з алеями й майданчиками для дітей, – продовжує сільський голова.
Може здатися, що це марнотратство, і знайти нагальніші потреби, але Четвертинівка не бідне село. І до приходу інвестора – Вінницької птахофабрики, воно розвивало свою інфраструктуру завдяки місцевому господарству – СТОВ ім. Богдана Хмельницького. Навіть у скрутні часи селу вдається заробляти мільйони, бо креативно підходить до бізнесу. Приміром, до 2010-го року господарство більше десятка років було лідером в Україні з вирощування маку – поки ціни на насіння трималися високими.
– Головне, що це господарство соціально дуже відповідальне, – наголошує Олександр Макух. – Зазвичай керівники агропідприємств сприймають Вінницьку птахофабрику як загрозу для свого бізнесу. Наша Четвертинівка показовий виняток. Між господарством і інвестором – взаємоповага і співпраця на благо громади, а це – джекпот для села.
– СТОВ ім. Богдана Хмельницького відкрив у селі ресторанний комплекс, а птахофабрика – гуртожиток на 120 місць. Господарство облаштовує євромісцинку на території церкви, яку й збудувало, а птахофабрика – береться за будівництво парку. Я ставлюся до цього ревно, але не поступатимуся у наданні коштів, – каже Сергій Ровишин, креативний директор місцевого СТОВ ім. Богдана Хмельницького. – Ми разом опікуємося дитсадком, школою, культурою, спортом. Парк теж облаштуємо разом.
Завдяки соціальній відповідальності й злагодженості між місцевим господарством та інвестором село не тільки розвивається, а й стає привабливим для життя. Порожніх будинків у Четвертинівці залишається все менше, а кількість дітей у дитсадку й школі лише збільшується.
Оксана ГАЙСИН
Коментарі
Додати новий коментар