У селі на Вінниччині збудують парк за мільйон гривень

ресторан у Четвертинівці

Жителі села Четвертинівка Тростянецького району на Вінниччині два роки тому три доби перекривали дорогу, щоб не дозволити будівництво пташників Вінницької птахофабрики. Та вже наприкінці минулого року ті ж самі люди погодилися на будівництво ще одного пташника.

– Щороку за кожен діючий пташник Вінницька птахофабрика платить селу 180 тисяч гривень. Три майданчики – це 540 тисяч. Але насправді за кожен новий об’єкт донедавна одноразово ще виділяли мільйон гривень. Тепер 1 мільйон 250 тисяч, – розказує Олександр Макух, сільський голова Четвертинівки. – Так керівництво птахофабрики змогло повернути довіру людей, довівши свою небайдужість до проблем громади.

Отримані гроші хотіли витратити на будівництво водогону, ремонт доріг чи розробку парку. Щодо кожного проекту в село приїздили спеціалісти й робили технічні висновки та підраховували витрати. З’ясувалося, що село розташоване на кам’яній породі, і неодноразові спроби знайти воду в достатній кількості були безуспішними. Тому цей проект відхилили. Тим паче, що лише на прокладання труб потрібно 3 млн грн.

– Дороги нам одразу всі не зробити, а лише щороку по кілька вулиць. Тому зупинилися на парку. Тим паче, що він з алеями й майданчиками для дітей, – продовжує сільський голова.

Може здатися, що це марнотратство, і знайти нагальніші потреби, але Четвертинівка не бідне село. І до приходу інвестора – Вінницької птахофабрики, воно розвивало свою інфраструктуру завдяки місцевому господарству – СТОВ ім. Богдана Хмельницького. Навіть у скрутні часи селу вдається заробляти мільйони, бо креативно підходить до бізнесу. Приміром, до 2010-го року господарство більше десятка років було лідером в Україні з вирощування маку – поки ціни на насіння трималися високими.

– Головне, що це господарство соціально дуже відповідальне, – наголошує Олександр Макух. – Зазвичай керівники агропідприємств сприймають Вінницьку птахофабрику як загрозу для свого бізнесу. Наша Четвертинівка показовий виняток. Між господарством і інвестором – взаємоповага і співпраця на благо громади, а це – джекпот для села.

– СТОВ ім. Богдана Хмельницького відкрив у селі ресторанний комплекс, а птахофабрика – гуртожиток на 120 місць. Господарство облаштовує євромісцинку на території церкви, яку й збудувало, а птахофабрика – береться за будівництво парку. Я ставлюся до цього ревно, але не поступатимуся у наданні коштів, – каже Сергій Ровишин, креативний директор місцевого СТОВ ім. Богдана Хмельницького. – Ми разом опікуємося дитсадком, школою, культурою, спортом. Парк теж облаштуємо разом.

Завдяки соціальній відповідальності й злагодженості між місцевим господарством та інвестором село не тільки розвивається, а й стає привабливим для життя. Порожніх будинків у Четвертинівці залишається все менше, а кількість дітей у дитсадку й школі лише збільшується.

Оксана ГАЙСИН

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.