Бізнес на квітах окупається на третій рік

поле квітів

Олександр Стратійчук із села Мамаївці Кіцманського району Чернівецької області засаджує тюльпанами гектар поля. Має більше 70 сортів. Окрім тюльпанів, вирощує гіацинти, нарциси, крокуси.

– У квітковому бізнесі важливо бути гнучким. Він перші два роки затратний. Далі вже починається прибуток. Не у всіх на це вистачає терпіння. Торік засадив гектар поля півоніями. Зараз ця квітка популярна в Нідерландах. Її продають на аукціонах по 1-1,5 євро за штуку. У нас коштує 8-12 гривень. Півонія вигідна, бо майже не потребує витрат на догляд. Треба купити посадковий матеріал по 6-12 євро за кущ, зачекати рік – і отримаєш прибуток. На кожній квітці можна заробити п’ять гривень. Якщо виходити на міжнародні ринки – більше 10. Поле півоній приносить до 30 тисяч гривень, підраховує Олександр Стратійчук.

Квітникар зізнається, що важка ситуація в країні та інфляція неабияк гальмують розвиток справи. Зокрема з тюльпанами. У кожну квітку вкладає 9 гривень і отримує лише гривню прибутку. Продає оптом по 10 гривень.
– На тюльпанах добре заробити можна було років 10 тому. Майже не було конкурентів. Я тоді закупив 70 тисяч цибулин. Зараз маю понад три мільйони. Спочатку в квітку тюльпана вкладав 10 центів, стільки ж мав і прибутку. Із роками ситуація змінилася. Їх почали вирощувати більше. Подорожчали дрова і торф, а теплиці ж треба опалювати. Тепер, щоб виростити тюльпан, вкладаєш 9 гривень. А заробляєш – одну. Вигідніше співпрацювати з голландськими фірмами. Здавати їм посадковий матеріал. Цибулини тюльпанів приймають оптом по 8-14 євроцентів, – пояснює квітникар.

Перед тим як відкривати квітковий бізнес, радить попрацювати з іноземними фірмами, які надають посадковий матеріал та інструкції. Потім, залежно від домовленості, треба буде повернути їм або квіти, або насіння. Так само починав власний бізнес. Сім років перед тим працював із дружиною Мирославою на квітах у Голландії.

– Там набили руку, а вдома почав із трьох соток землі біля будинку. Із кожним роком набирався досвіду, у тому числі й з продажу, збільшував площу посадки квітів, – розказує про свій старт Олександр Стратійчук.
Кожна цибулина щороку дає кілька діток, їх і висаджував. Також щороку привозив нові сорти з Голландії. Випробовував як приживаються в нас.
– Біля квітів працюю сам, допомагає дружина і син. Це наша сімейна справа. Коли квіти хворіють, головне – вчасно їх обробити від вірусів, тоді можна врятувати, – продовжує квітникар.

Тюльпани садить за кольорами смужками через усе поле. Між ними залишає стежки, щоб можна було обробляти й зрізувати квіти. Біля кожного сорту ставить таблички з підписом. Квітнуть тюльпани із середини квітня впродовж трьох тижнів. У цей час приймає екскурсії, дозволяє фотографуватися. За вхід бере 10 грн із людини. Також на місці продає відвідувачам квіти, а восени – викопані цибулини уподобаного сорту.

– Ще не було такого року, щоб люди на полі не викопували квітки. Тому вночі сторожуємо, – зізнається підприємець.

Коли тюльпани відцвітають, їх зрізують і викидають. Цибулини викопують, сортують і калібрують спеціальною машиною.

Анатолій ПОЛІЩУК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.