Орхідеї цвітуть тричі на рік

d4A9OoDYx8E.jpg

Орхідеї раніше були тільки в королів. Тому нині можна відчути себе вельможею, завівши в себе орхідею. Орхідеї в горщику часто дарують замість букета квітів чи як самостійний презент. Від того, як за ними доглядати, залежить, чи довго цвістиме.

– Орхідеї найбільше потерпають від зайвої вологи. Рослина легше переносить посуху, ніж надмірний полив, від якого гниє коріння. Тому горщик з орхідеєю має бути з дірками в дні й стояти в піддоні. У нього стікатиме зайва вода, її одразу треба злити, – радить Інна Низкошапко, інженер-садівник Київського ботанічному саду ім. Гришка.

Доглядає колекцію ботанічних орхідей із 600 видів. Для дому радить дарувати фаленопсис. Цей сорт орхідей непримхливий у догляді. Йому не треба багато тепла й високої вологості, добре росте та квітне в звичайній кімнаті. Фаленопсису не треба знижувати температуру в період спокою, як цього вимагає решта видів орхідей.

Узимку рослинам замало сонячного світла, тому треба поставити орхідеї на підвіконня. Головне, щоб не було протягів. Якщо кілька днів підряд похмура погода, вмикати поблизу лампу, щоб хоч якось компенсувати нестачу світла, – радить квітникарка.

Фаленопсис погано витримує перепади температур. Не можна його ставити біля батареї. Там йому гірше, бо сухе повітря й мало світла.

– Найкраще місце для вирощування орхідей – підвіконня. Промені, проходячи крізь скло, заломлюються й не шкодять рослинам, – пояснює Інна Низкошапко. – Настільки їх уже вивчила, що достатньо лише погляду, аби зрозуміти, чого рослині не вистачає. Буває, відвідувачі ботанічного саду запитують, що робити з орхідеєю, яка прихворіла. Прошу показати хоча б фото орхідеї, аби дізнатися, чим їй допомогти.

Пересаджувати рослину треба тільки за потреби, а не щороку. Коли вона аж випадає з горщика, корінців багато. Розмір горщика збільшують поступово, а не раптово. Якщо біля коріння буде багато землі, накопичуватиметься багато води, і рослина пропаде.

– Перед тим як пересаджувати орхідею, її добре поливають. Так вона має постояти півгодини, щоб коріння напилося води. Тоді вільно вийде з горщика і не треба докладати зусиль, – уточнює фахівець.

Садити треба в спеціальний ґрунт для орхідей. У нього входить соснова кора та мох.

– Звичайна земля для орхідей непридатна. Там її коріння не дихає, бо в природі ці рослини ростуть на деревах. Раджу субстрат із великими шматками кори. Можна готувати самому – зібрати кору сосни і подрібнити, – каже Інна Низкошапко.

На дно горщика кладе дренаж – гальку або биті глиняні горщики, не покриті лаком. Присипає підготовленим ґрунтом і ставить орхідею. Зверху засипає решту ґрунту.

– Якими б гарними не були різнокольорові горщики, я б радила вибирати прозорі. Крізь них до коріння краще проходить сонячне світло, – додає квітникарка.

Орхідеї можуть цвісти будь-якої пори року по 2-3 рази. Якщо дотримати умов вирощування, то період цвітіння триває 2-4 місяці підряд. На одному стеблі виростає 5-30 квіток Потім фаленопсис бере на кілька місяців паузу й закладає нові бутони.

– Якщо орхідея довго не зацвітає, значить, вона накопичує в собі сили. Без них неможливе тривале цвітіння, – пояснює Інна Низкошапко.

Підживлювати рослину потрібно до цвітіння та після. Якщо в період цвітіння, то швидко скине квіти. З осені, коли орхідеї випускають квітконоси, підійде фосфорне добриво. Воно стимулює ріст, а навесні – азотне.

– Стебло, на якому були квіти, зрізую не відразу після перецвітання, а коли воно жовкне. Із зеленого стебла рослина ще може витягнути корисні речовини, – каже фахівець.

Якщо за кілька місяців рослина не зацвіла, то їй не вистачає світла. Врятувати може світліше вікно, наприклад, з південно-східного боку.

Зараз модно вирощувати міні-орхідеї. У них невеликі листя та квіти. Догляд за цими гібридами такий же, як і за звичайними орхідеями. Проте їх на підвіконні можна поміститися більше.

Підготувала Карина ХОМЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.