Через потепління можуть загинути озима пшениця й сади

в Одесі несподівано достигла малина / фото unian.net

Садівники Миколаївської, Запорізької та Одеської областей побоюються, щоб через потепління не почали цвісти фруктові дерева, інакше пропаде майбутній урожай. У перші дні січня через потепління в Миколаївському зоопарку зі сплячки вийшли бабаки, а в різних регіонах України розквітли підсніжники, троянди, бузок і навіть кульбаба.

– Кульбаба зазвичай починає цвітіння в травні, коли надворі літня температура, а тут у січні жовті квіти, – розповідає Денис Марчук, заступник керівника Всеукраїнської аграрної ради. – Це явище естетичне. Проте, якщо високі температури протримаються ще один-два тижні, ми побачимо бруньки на фруктових деревах.

Зимове цвітіння в січні може призвести то втрат, подібних тим, які господарі в південних регіонах зазнали торік. Тоді після тривалого потепління вдарили морози й чимало садів не дали врожаю. Зараз важливо, у тому числі й для збереження озимини, щоб до настання наступної хвилі морозів випав сніг. Інакше постраждають озимі ріпак і пшениця. Настання морозів нижчих за 9 градусів для цих культур небезпечне.

– Унаслідок глобального потепління чимало регіонів України стали зоною «ризикованого землеробства». Однак для рослин важливо дотримуватися температурного балансу без різких коливань. Усе мусить відбуватися своєчасно, – підсумував Денис Марчук.

Оксана ТУПАЛЬСЬКА

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.