Курка фавероль не боїться холоду і коштує триста гривень

фавероль

Курей породи фавероль винайшли французи, а німці вдосконалили. Назву дали за кольором пір’я. Груди й животи в курей білі, а спина і хвіст – блідо-помаранчеві. Нагадує колір лосося. Повністю порода так і називається – лосовевий фавероль. Дзьоб у цих курей порівняно з іншими породами малий, але насичено-рожевий. Мочки закриті пір’ям. Мають пухкі борідки.

– Ніяк не можу нарадуватися своїми новими курочками та півнями, – розказує про фавероль Анатолій Веремчук із міста Горохів Волинської області.

Чоловік вирощує рідкісну птицю. Продає на розвід дорослими курми. Чекає до року, щоб видно було, де курка чи півень.

– У мене немає можливості тримати 200-300 курчат, тому тримаю менше, але до дорослого віку. Річні фаверолі продаю по 300 грн. От зараз поставив ціну на піврічних півників 150 грн.

Фавероль купив два роки тому інкубаційними яйцями на виставці. Курчата вилупилися світло-жовті. Кури згодом мають помаранчеві крила, а півні – темно-сірі.

– Перші дні курчатам даю натерте варене яйце. Потім переводжу на пшеничну, ячмінну та кукурудзяні крупи. Додаю туди порізану траву, конюшину. Тру їм свіжу моркву,– розповідає чоловік. – Зараз тру буряки, сиплю змішане зерно пшениці, вівса, ячменю та кукурудзи.

Із фаверолями треба бути обережними, щоб не перегодувати. Інакше вони можуть ожиріти настільки, що не зможуть ходити. Доросла курка важить 3 кг, півень – 4 кг. Починати різати вже можна в 7-8 місяців. Оскільки кури крупні, їх не можна тримати в тісних клітках чи загонах. Найкраще просторий курник.

– У мене курники з вагонки. Стіни тонкі, тому температура всередині така ж, як і надворі. Стійкість до холоду чи не основна перевага курей фавероль. Завдяки пишному пір’ю, фаверолі легко гуляють посеред зими навіть у сильні морози, – каже господар.

Першого року доросла курка може знести до 180 яєць. Наступного кількість зменшується на 40-50. На них курка сідає не завжди. Молодняк вигрівають в інкубаторі або підсипають під курку іншої породи. Анатолій Веремчук підсипає яйця птиці фавероль під курей породи китайська пухова. Вони чи не найкраще сидять на майбутньому виводку.

Карина ХОМЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.