Поради полювання на зайця

заець

– Як тільки випадає сніг, виходжу полювати на зайців. Їхні сліди так гарно видно. За великою здобиччю не гонюся, бо то небезпечно. Якось друзі мене взяли із собою на полювання на кабана, з того часу більше не ведуся на їхні вмовляння. Немає нічого гіршого, ніж зустрітися один на один із підстреленим кабаном. То страшний звір. Добре, що друг застрелив його і врятував мене, – пригадує Іван Коломієць із міста Старокостянтинів Хмельницької області.

Радить іти на вуханя в безвітряну вологу погоду. Тоді людські кроки майже не чутні, а зайці міцно сплять під ялинками, кущами ялівцю або поваленими деревами. Згідно з наказом Міністерства екології та природних ресурсів України, цього року зайця-русака дозволено полювати з 4 листопада 2017 року до 27 січня 2018 року. До того ж тільки в суботу. За один день дозволяється вполювати тільки одного зайця.

– На полювання на зайця краще виходити з гончими собаками. У мене їх немає, бо не можу ж їх у квартирі тримати. Їм воля потрібна. У мене брат живе за містом, то разом із ним і ходимо. У нього лайка Ніка, від якої ще жоден заєць не втік, – продовжує мисливець.

Виходить на полювання рано-вранці. Тоді собакам найлегше знайти слід зайця. Йде не поспішаючи, щоб гарно обстежити місцевість. Оглядає канави і нерівності в ґрунті.

– Полювання на зайців потребує витривалості, щоб пройти десятки кілометрів, і вміння читати їхні сліди. Це важливо, бо заєць настільки хитрий і полохливий, що втече від мисливця ще до того, як він його побачить, – розповідає чоловік. – У зайців гарний нюх, але слабкий зір. Вони дуже потайливі й обережні. Як зачують небезпеку, то біжать зі швидкістю 70 км/год, як машини.

На полюванні на зайця доводиться багато й тихо ходити. Тому потрібне тепле й легке взуття.

– Коли ходжу сам, орієнтуюся на слід, коли компанією, полюємо півколом. Ділимося на стрільців і загоничів і йдемо територією. Як тільки бачимо зайця, одразу стріляємо. Завдяки такому прийому доводиться проходити меншу відстань. Іти суто вибраною для кожного мисливця траєкторією, – каже мисливець.

На зайця полює з двоствольною рушницею 12 калібру з прицілом зі змінною кратністю. Із нею можна не брати навіть бінокля. Лише при стрільбі переводить приціл на максимальну кратність. У кишеню куртки кладе 2-3 набої – не більше, щоб вони не замокли. Решту ховає в коробку.

– На початку зими на зайця треба йти з дробом № 3. А коли шуба в нього побіліє й наросте густий підшерсток, потрібний дріб № 1, – ділиться досвідом Іван Коломієць. – Підстреленого зайця не можна піднімати за вуха. Краще за задні ноги. А то він може бути ще живий і вдарити ногами, які в нього дуже сильні. Або ще гірше, довгими кігтями продерти глибокі рани.
Дорослий заєць-русак може важити 4-6 кілограмів, що доволі немало. Відповідно й сила удару буде чималою.

Анатолій ПОЛІЩУК

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.