Нестача снігу в січні 2018 року може негативно вплинути на врожайність озимих

озимина під снігом

Такий прогноз Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України. Найбільше бракуватиме зимових опадів у західних і центральних областях.

У грудні середньомісячна температура повітря на більшій території України перебуватиме в межах норми, від -3 до -4 градусів. Малосніжно. Не варто чекати снігу й на Новий рік. А вже в перші дні січня короткочасна температура підвищиться до плюсових позначок. Згодом зміниться різким похолоданням із температурою -5…-10°С вдень. Підвищення температури буде в другій половині січня. Наступне різке короткочасне похолодання очікують усередині лютого на більшій частині території України. За умови надходження холодного повітря може скластися досить напружена ситуація для сільського господарства. Але будуть не тільки сильні похолодання, а й значні потепління.

– Сильних морозів на початку наступного року не буде, – каже Вазіра Мартазінова, завідувачка відділу кліматичних досліджень і довгострокового прогнозу погоди Українського гідрометеорологічного інституту. – У січні 2018 року на більшій частині України переважатиме середньомісячна температура на рівні +1…+2 градуси.

У лютому 2018 року нестачу опадів відчують західні, північно-східні, центральні, південні регіони та Донбас. Температура становитиме -3…-6 градусів на сході та близько 0 градусів на півдні. Дефіцит опадів, нижче 80 відсотків норми, слід очікувати на Закарпатті, Буковині, у Івано-Франківській, Тернопільській, Вінницькій, Черкаській, Кіровоградській областях. Тепліша зима краща для населення, однак при цьому збитків може зазнати сільське господарство – через вкрай нестійкий температурний режим і дефіцит опадів протягом і наприкінці зими.

Оксана ТУПАЛЬСЬКА

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.