Гостру цибулю садять на початку зими

onion.jpg

– На початку грудня в теплицю або на підвіконня садять на перо цибулю німецького сорту Штутгарт Різен. Якщо немає теплиці, то можна посадити в контейнер і поставити на вікно, – говорить Тарас Харитоненко із села Чорноморівка Каховського району Херсонської області.

Особливість цього сорту цибулі в тому, що її не заглиблюють, а просто тісно ставлять на поверхні ґрунту. Вона сама пускає корені вглиб, що потім буває важко вирвати. Завдяки цьому росте не цибулина, а зелене перо. За місяць до 40 см. Саме його продають узимку. Вартість однієї цибулини для посадки на перо 4 грн, а за 1 кг насіння чорнушки платять 700 грн. Ціниться через те, що вона має пекучий присмак, схожий на перчицю. До того ж вона має майже 100-відсоткову схожість. Штутгарт Різен легко пристосовується до будь-яких умов і дає гарний урожай. Їй підходить будь-який ґрунт, найкраще чорнозем.
– Із цією цибулею взагалі немає ніяких проблем. Росте швидко, хвороб не боїться. Винятком є ситуація, якщо посадити її в хвойну тирсу або в пісок, то через нестачу мікроелементів росте притуплено, – зауважує Тарас Харитоненко.

– Кращими попередниками для цибулі Штутгарт Різен є огірки, горох і помідори. Треба уникати ділянок, де росла картопля. Там цибуля слабка і не порадує великим врожаєм. До того ж у разі посадки під зиму може вимерзнути, – попереджає Тарас Харитоненко. – Для профілактики появи шкідників між рядками цибулі можна посіяти кріп або моркву, але вже навесні.
Поки немає снігу та сильних заморозків, цибулини садять на город під зиму. Сапою роблять рядки на відстані 10 см один від одного. Садять цибулю у відкритий ґрунт на глибину 2 см і на відстані сантиметра одну від одної. Зверху мульчують торфом або перегноєм для зігріву. Сходить навесні.

– Після того, як цибуля зійде, для прискорення росту її підживлюють коров’яком. Якщо садили не під сніг, а весною, то підживлювати треба через два тижні після посадки, – каже фахівець. – Змішати 1 кг перегною з 10 л води. Перемішати і додати 20 грамів сечовини. Через місяць після посадки підживити вже іншим добривом. 15 грамів сечовини, 15 грамів суперфосфату і 40 грамів калійної солі. Залити це 10 літрами води і полити грядки цибулі.
Якщо дотримуватися цих порад по догляду, можна з 1 м² зібрати 5 кг цибулі. Цибулина виростає плоско-округлої форми вагою 150-200 грамів. Штутгарт Різен зберігається більше семи місяців.

Якщо цибулю садять у теплицю на зимове перо, то через тиждень після посіву підживлюють 20 грамами сечовини, розведеними у 10 літрах води.

Карина ХОМЕНКО

Коментарі

Додати новий коментар

Вміст цього поля є приватним і не буде показаний.
  • Адреси сторінок і електронної пошти атоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки та параграфи відокремлюються автоматично.

Детальніше про опції форматування

CAPTCHA
Дайте відповідь на це запитання, щоб ми знали що ви людина, а не робот.